mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Już niedługo powstaną MOP-y na A-4 i A-2

Już niedługo powstaną MOP-y na A-4 i A-2

W połowie przyszłego roku powinny powstać pierwsze Miejsca Obsługi Podróżnych na autostradach A-4 z Wrocławia do Gliwic i na A-2 z Konina do Strykowa. W tej chwili trwają negocjacje z konsorcjami, które mogą wybudować nowe obiekty.

Już niedługo powstaną MOP-y na A-4 i A-2
Negocjacje w sprawie budowy Miejsc Obsługi Podróżnych (w skład których wejdą stacje benzynowe, hotele, restauracje, toalety, sklepy i parkingi) prowadzone są z przedstawicielami konsorcjów: BP, Shell, Łukoil, Orlen, Lotos, Statoil oraz Autogrill. Rozmowy powinny zakończyć się w połowie stycznia przyszłego roku.

Wybranych zostanie od trzech do pięciu firm, z którymi zostaną podpisane umowy na budowę MOP-ów. W ciągu trzech miesięcy od rozstrzygnięcia rozmów, powinny powstać nowe stacje. Odcinki autostrad podzielone zostały na zespoły (autostrada A-2 na dwa zespoły a autostrada A-4 na trzy zespoły).
Jeden zespół będzie się składać z dwóch lub czterech MOP-ów, a każde konsorcjum będzie mogło realizować inwestycję tylko na terenie jednego zespołu każdej z autostrad. Jedna firma będzie mogła wybudować maksymalnie sześć stacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Z szybkim dachem – Audi A4 Cabriolet

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~użytkownik 2007-12-27

szczerze, zbojkotowałbym kazdą stacje na której serwuje sie paliwo beznadziejnej jakości, w cenie która poraża nie tylko kierowców ale ich własne dydstrybutory. (.lol.)

~niezależny 2007-12-22

ale wy IDIOCI jesteście pisząc o powstrzymaniu ŁUKOIL-a konkurencja zawsze jest zdrowa dla klienta (chyba że pacany jeste ście na garnku Orlenu)

~rusonaldo 2007-12-21

ludzie o czym wy piszecie to jest artykul o MOP-ach ktorych nie ma. ciekawe jak by wam zabraklo paliwa czy byscie tam nie zatankowali. mnie juz szlak trafai ze od 10 lat nie ma na A-4 zadnej stacji. a teraz jak maja juz powstac to oczywiscie musza znalesc tacy jak wy aby jeszcze ponarzekac ze ten ma zly kolor budki a ten ma cos tam. to wstyd dla naszego kraju ze nie ma jeszcze zadnej stacji a jaka bedzie?? na pewno beda ladne bo takie sa wymogi. tez wolalbym Orlen albo Lotos ale takie sa prawa rynku. pozdro wesolych swiat

~zorientowany 2007-12-21

Do Wiśniowieckiego: Powiedz mi w takim razie, co robią te tłumy Niemców na bazarach i stacjach benzynowych na polskim zachodnim pograniczu? A wizyty Niemców w Polsce u dentystów, fryzjerów itd? A przyjazdy turystyczne (z wynajmowaniem pokoi) do np Świnoujścia, czy Międzyzdrojów. Każdy wybierze tańszy towar lub usługę, jeżeli jest porównywalnej jakości. (o lepszej /np kiełbasa, ogórki itp/ nie wspomnę.)

~Wiśniowiecki 2007-12-20

Do wolnorynkowca: twój idealizm (a może naiwność) wynika chyba z niewiedzy. Otóż sytuacja ORLENU w niemczech jest następująca: inwestycja jest nierentownwa, Orlen myśli już poważnie nad sprzedażą części stacji. Powód ? niemcy nie chcą tam kupować bo wiedzą, że to polskie ! Orlen wydał miliony na zmiane wizerunku na swój (kiedyś był to ARAL i BP) i okazuje się, że zabieg ten trzeba powtórzyć tzn. ukryć za wszelka cenę fakt, że właścicielami stacji są Polacy. Niemcy to naród skrajnych KSENOFOBÓW (gospodarczych); na potwierdzenie: czy widziałeś w Niemczech francuski lub angielski hipermarket ? Ja wiem zróżnych opracowań, że ich tam nie ma ! Dlaczego bo żaden szwab nie zrobi tam zakupów, bo to nie ich !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.