mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Już niedługo powstaną MOP-y na A-4 i A-2

Już niedługo powstaną MOP-y na A-4 i A-2

W połowie przyszłego roku powinny powstać pierwsze Miejsca Obsługi Podróżnych na autostradach A-4 z Wrocławia do Gliwic i na A-2 z Konina do Strykowa. W tej chwili trwają negocjacje z konsorcjami, które mogą wybudować nowe obiekty.

Już niedługo powstaną MOP-y na A-4 i A-2
Negocjacje w sprawie budowy Miejsc Obsługi Podróżnych (w skład których wejdą stacje benzynowe, hotele, restauracje, toalety, sklepy i parkingi) prowadzone są z przedstawicielami konsorcjów: BP, Shell, Łukoil, Orlen, Lotos, Statoil oraz Autogrill. Rozmowy powinny zakończyć się w połowie stycznia przyszłego roku.

Wybranych zostanie od trzech do pięciu firm, z którymi zostaną podpisane umowy na budowę MOP-ów. W ciągu trzech miesięcy od rozstrzygnięcia rozmów, powinny powstać nowe stacje. Odcinki autostrad podzielone zostały na zespoły (autostrada A-2 na dwa zespoły a autostrada A-4 na trzy zespoły).
Jeden zespół będzie się składać z dwóch lub czterech MOP-ów, a każde konsorcjum będzie mogło realizować inwestycję tylko na terenie jednego zespołu każdej z autostrad. Jedna firma będzie mogła wybudować maksymalnie sześć stacji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~użytkownik 2007-12-27

szczerze, zbojkotowałbym kazdą stacje na której serwuje sie paliwo beznadziejnej jakości, w cenie która poraża nie tylko kierowców ale ich własne dydstrybutory. (.lol.)

~niezależny 2007-12-22

ale wy IDIOCI jesteście pisząc o powstrzymaniu ŁUKOIL-a konkurencja zawsze jest zdrowa dla klienta (chyba że pacany jeste ście na garnku Orlenu)

~rusonaldo 2007-12-21

ludzie o czym wy piszecie to jest artykul o MOP-ach ktorych nie ma. ciekawe jak by wam zabraklo paliwa czy byscie tam nie zatankowali. mnie juz szlak trafai ze od 10 lat nie ma na A-4 zadnej stacji. a teraz jak maja juz powstac to oczywiscie musza znalesc tacy jak wy aby jeszcze ponarzekac ze ten ma zly kolor budki a ten ma cos tam. to wstyd dla naszego kraju ze nie ma jeszcze zadnej stacji a jaka bedzie?? na pewno beda ladne bo takie sa wymogi. tez wolalbym Orlen albo Lotos ale takie sa prawa rynku. pozdro wesolych swiat

~zorientowany 2007-12-21

Do Wiśniowieckiego: Powiedz mi w takim razie, co robią te tłumy Niemców na bazarach i stacjach benzynowych na polskim zachodnim pograniczu? A wizyty Niemców w Polsce u dentystów, fryzjerów itd? A przyjazdy turystyczne (z wynajmowaniem pokoi) do np Świnoujścia, czy Międzyzdrojów. Każdy wybierze tańszy towar lub usługę, jeżeli jest porównywalnej jakości. (o lepszej /np kiełbasa, ogórki itp/ nie wspomnę.)

~Wiśniowiecki 2007-12-20

Do wolnorynkowca: twój idealizm (a może naiwność) wynika chyba z niewiedzy. Otóż sytuacja ORLENU w niemczech jest następująca: inwestycja jest nierentownwa, Orlen myśli już poważnie nad sprzedażą części stacji. Powód ? niemcy nie chcą tam kupować bo wiedzą, że to polskie ! Orlen wydał miliony na zmiane wizerunku na swój (kiedyś był to ARAL i BP) i okazuje się, że zabieg ten trzeba powtórzyć tzn. ukryć za wszelka cenę fakt, że właścicielami stacji są Polacy. Niemcy to naród skrajnych KSENOFOBÓW (gospodarczych); na potwierdzenie: czy widziałeś w Niemczech francuski lub angielski hipermarket ? Ja wiem zróżnych opracowań, że ich tam nie ma ! Dlaczego bo żaden szwab nie zrobi tam zakupów, bo to nie ich !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.