mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > KE zamknęła postępowanie skargowe ws. A2

KE zamknęła postępowanie skargowe ws. A2

Wyjaśnienia przekazane przez stronę Polską do Komisji Europejskiej wraz z wnioskiem o zamknięcie postępowania w sprawie domniemanego naruszenia przepisów unijnych w dziedzinie zamówień publicznych (chodzi o budowę autostrady A2) zakończyły się pomyślnie dla GDDKiA.

KE zamknęła postępowanie skargowe ws. A2
- Postępowanie KE , dotyczące rzekomo nieuprawnionego zastosowania przez nas trybu (tzw. z wolnej ręki) w postępowaniach na wybór wykonawców odcinków A i C autostrady A2 zostało tym samym zamknięte co oznacza, że GDDKiA, jako zamawiający działała zgodnie z prawem i z należytą starannością - pinformowała GDDKiA w komunikacie.

- W październiku ub.r. w związku tzw. wezwaniem do usunięcia uchybienia wystosowanym przez KE w przedmiotowej sprawie, Urząd Zamówień Publicznych przekazał informacje, w których przedstawił szczegółowe i przekonujące wyjaśnienie. Argumentowano m.in., że zastosowany przez zamawiającego tryb wyboru wykonawców odcinków A i C Autostrady A2 był wyjątkowy, a procedura konsultacji technicznych zastosowana do wyboru wykonawcy zapewniła zachowanie podstawowej zasady w udzielaniu zamówień publicznych tj. zasady równego traktowania i uczciwej konkurencji. Wyjaśniono Komisji Europejskiej również to, że konsultacje techniczne zapewniły wyłonienie nowego wykonawcy w sposób jawny, transparentny i sprawny W przedmiotowym postępowaniu opublikowane zostało także ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex-ante - czytamy dalej.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman