mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > KE zamknęła postępowanie skargowe ws. A2

KE zamknęła postępowanie skargowe ws. A2

Wyjaśnienia przekazane przez stronę Polską do Komisji Europejskiej wraz z wnioskiem o zamknięcie postępowania w sprawie domniemanego naruszenia przepisów unijnych w dziedzinie zamówień publicznych (chodzi o budowę autostrady A2) zakończyły się pomyślnie dla GDDKiA.

KE zamknęła postępowanie skargowe ws. A2
- Postępowanie KE , dotyczące rzekomo nieuprawnionego zastosowania przez nas trybu (tzw. z wolnej ręki) w postępowaniach na wybór wykonawców odcinków A i C autostrady A2 zostało tym samym zamknięte co oznacza, że GDDKiA, jako zamawiający działała zgodnie z prawem i z należytą starannością - pinformowała GDDKiA w komunikacie.

- W październiku ub.r. w związku tzw. wezwaniem do usunięcia uchybienia wystosowanym przez KE w przedmiotowej sprawie, Urząd Zamówień Publicznych przekazał informacje, w których przedstawił szczegółowe i przekonujące wyjaśnienie. Argumentowano m.in., że zastosowany przez zamawiającego tryb wyboru wykonawców odcinków A i C Autostrady A2 był wyjątkowy, a procedura konsultacji technicznych zastosowana do wyboru wykonawcy zapewniła zachowanie podstawowej zasady w udzielaniu zamówień publicznych tj. zasady równego traktowania i uczciwej konkurencji. Wyjaśniono Komisji Europejskiej również to, że konsultacje techniczne zapewniły wyłonienie nowego wykonawcy w sposób jawny, transparentny i sprawny W przedmiotowym postępowaniu opublikowane zostało także ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex-ante - czytamy dalej.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Polskie drogi 2016-05-20

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.