mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > KE zatwierdziła pomoc dla północnej A1

KE zatwierdziła pomoc dla północnej A1

Komisja Europejska zatwierdziła pomoc państwa dla konsorcjum Gdańsk Transport Company przeznaczoną na koszty budowy i eksploatacji odcinka autostrady A1 Nowe Marzy - Toruń.  Budowa powinna zakończyć się do grudnia 2011 roku.

KE zatwierdziła pomoc dla północnej A1
Pod koniec ubiegłego roku Ministerstwo Infrastruktury zawarło umowę ze spółką Gdańsk Transport Company (GTC) oraz bankami finansującymi budowę północnego odcinka autostrady A1 na kwotę 1,07 mld euro.  Inwestycja jest realizowana na zasadach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

Koncesjonariusz pokrywa koszty budowy dzięki kredytom, które po ukończeniu prac zostaną zrefundowane przez państwo za pośrednictwem Krajowego Funduszu Drogowego. W razie zwiększonych kosztów utrzymania i remontów autostrady Gdańsk Transport Company może oczekiwać rekompensaty z tych samych publicznych środków funduszu. Komisja uznała, że korzyść jaką odniesie beneficjent jest proporcjonalna i konieczna, uznając tym samym zgodność pomocy z prawem wspólnotowym.

W 1997 r. konsorcjum Gdańsk Transport Company otrzymało koncesję na budowę i eksploatację przez 42 lata tego odcinka autostrady. Jego ukończenie pozwoli uzupełnić transeuropejską sieć dróg o oś komunikacyjną północ-południe – zaznaczyła Komisja Europejska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Ambitne plany Audi!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2009-05-15

na długosc koncesji ma wpływ długość kredytowania .GTC dostał chyba na 30 lat 1,5mld EUR na jaki procent 7% w skali roku? to po okresie jeszcze 60% trzeba dołozyc czyli 2,2 mld EUR.Koncesjonariusz musi uwzlednic wahania kursu ,zmienność obciazenia na drodze itpProblem jest taki ze GDDKiA lub Ministerstwo Infrastruktry nie chca brac na siebie ryzyka stad ten wymyślony program budowy autostrad w ppp czyli zlecamy obcym stad duza inercja czasu wykonania no i koszty.Lenistwo to trudna choroba do wykrzewienia szczególnie u polityków.

~faza 2009-05-14

nie ulubiony tylko ubawiony....moja pomyłka

~faza 2009-05-14

ulubiony masz problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu?. GTC dostalo koncesje na 42 lata w roku 1997! a wtedy ministrem infrastruktury niebyl cezary Grabarczyk

~ubawiony 2009-05-14

Aż na 42 lata oddał Grabarczyk A-1 w pacht prywaciarzom .Ponadto GTC narobi dodatkowych kosztow a nasze dzieci bedą płacić.Grabarczyk umrze a jeszcze społeczeństwo będzie splacać jego szczodrość dla prywaciarzy

~romek 2009-05-14

W GTC to fajne chlopaki tylko uwazajcie na beton na filary oraz zbrojenie na przyczółkach sa goscie którzy robią na tym intersy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.