mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kalwaria nie dołoży do BDI

Kalwaria nie dołoży do BDI

Wciąż powraca temat Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Nie tak dawno temu samorządowcy rozmawiali o porozumieniu w sprawie budowy 70 km odcinka drogi, jednak teraz Kalwaria Zebrzydowska wycofuje się z tego projektu i nie przeznaczy 2 mln zł na tę inwestycję.

Kalwaria nie dołoży do BDI
Sprawa porozumienia przedstawicieli miast leżących na trasie planowanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej była poruszana w ubiegłym roku. Wcześniej samorządowcy usilnie zabiegali o realizację tej inwestycji, a po podjęciu decyzji o budowie BDI, burmistrzowie Kalwarii i Andrychowa wyrazili sprzeciw, argumentując go potrzebą jak najszybszej budowy obwodnic tych miast. Na początku 2008 roku prowadzone były rozmowy o porozumieniu przedstawicieli samorządów i wypracowaniu wspólnego kompromisu, który ułatwiłby dalsze działania związane z inwestycją, będącą dużą szansą zarówno dla całego regionu jak i dla poszczególnych miast leżących na trasie BDI.

Okazuje się jednak, że władze Kalwarii Zebrzydowskiej nie chcą podpisać porozumienia, gdyż zgodnie z ustaleniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, musiałyby już na wstępie przeznaczyć 2 mln zł na tę inwestycję. Kalwaria nie jest przeciwna budowie drogi, jednak priorytetem dla miasta jest budowa obwodnicy, która według planów GDDKiA miała powstać wcześniej, ale w ramach BDI może być oddana do użytku dopiero w 2014 roku.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach
Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach
Miejscowość Chengdu - to tam powstanie najbardziej przyjazna środowisku fabryka samochodów w Chinach.