Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kalwaria nie dołoży do BDI

Kalwaria nie dołoży do BDI

Wciąż powraca temat Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Nie tak dawno temu samorządowcy rozmawiali o porozumieniu w sprawie budowy 70 km odcinka drogi, jednak teraz Kalwaria Zebrzydowska wycofuje się z tego projektu i nie przeznaczy 2 mln zł na tę inwestycję.

Kalwaria nie dołoży do BDI
Sprawa porozumienia przedstawicieli miast leżących na trasie planowanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej była poruszana w ubiegłym roku. Wcześniej samorządowcy usilnie zabiegali o realizację tej inwestycji, a po podjęciu decyzji o budowie BDI, burmistrzowie Kalwarii i Andrychowa wyrazili sprzeciw, argumentując go potrzebą jak najszybszej budowy obwodnic tych miast. Na początku 2008 roku prowadzone były rozmowy o porozumieniu przedstawicieli samorządów i wypracowaniu wspólnego kompromisu, który ułatwiłby dalsze działania związane z inwestycją, będącą dużą szansą zarówno dla całego regionu jak i dla poszczególnych miast leżących na trasie BDI.

Okazuje się jednak, że władze Kalwarii Zebrzydowskiej nie chcą podpisać porozumienia, gdyż zgodnie z ustaleniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, musiałyby już na wstępie przeznaczyć 2 mln zł na tę inwestycję. Kalwaria nie jest przeciwna budowie drogi, jednak priorytetem dla miasta jest budowa obwodnicy, która według planów GDDKiA miała powstać wcześniej, ale w ramach BDI może być oddana do użytku dopiero w 2014 roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
„Drift mode” w Mercedesach AMG
„Drift mode” w Mercedesach AMG
Producent ze Stuttgartu pozazdrościł rozwiązania znanego z nowego Focusa RS. Tryb wspomagający driftowanie będzie dostępny w nowej generacji Mercedesa E63 AMG, który pojawi się na rynku już w przyszłym roku.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj