mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Katowice: zmiany w organizacji ruchu na ul. Piotra Skargi

Katowice: zmiany w organizacji ruchu na ul. Piotra Skargi

23 kwietnia zamknięty został pierwszy fragment jednej z głównych ulic Katowic – ul. Piotra Skargi. Przebudowę wykonuje Skanska na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Wartość inwestycji to ok. 2 mln zł netto.

Katowice: zmiany w organizacji ruchu na ul. Piotra Skargi
Dzięki inwestycji ul. Piotra Skargi w Katowicach zyska nową nawierzchnię jezdni, chodników oraz zatok postojowych. Sam układ drogowy ulicy pozostanie bez zmian. Remont jest częścią projektu „Przebudowa strefy Śródmiejskiej miasta Katowice”.

- Przebudowę ul. Piotra Skargi w Katowicach zrealizujemy w ciągu zaledwie 55 dni od momentu przekazania placu budowy – mówi Marian Zastawny, Menadżer Projektu, Skanska. – Oznacza to, że kierowcy przejadą nową ul. Piotra Skargi już z początkiem czerwca.

Na czas przebudowy ul. Piotra Skargi konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i czasowe zamknięcia fragmentów ulic. Będą też zmiany w trasach kursowania autobusów.

– Pierwszy odcinek ul. Piotra Skargi został całkowicie zamknięty w dniu 23 kwietnia br., od ul. Stawowej do skrzyżowania z ul. Słowackiego – tłumaczy Piotr Mazur, Kierownik Budowy, Skanska. – Dzień wcześniej połówkowo zamknięty został fragment od skrzyżowania z ul. Słowackiego do ul. Sokolskiej. Przez cały czas trwania budowy ruch autobusów KZK GOP będzie przeniesiony z ul. Piotra Skargi i ul. Stawowej na ul. Mickiewicza, a tymczasowe przystanki zostaną zlokalizowane wzdłuż budynku III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza. W połowie maja planowane jest zamknięcie ul. Słowackiego na całym odcinku od dworca PKS do ul. Mickiewicza. W tym samym czasie zamknięty zostanie odcinek ul. Piotra Skargi od hotelu Silesia do ul. Stawowej. Dokładne terminy poszczególnych zamknięć będą ustalone przez inwestora prac, czyli Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach.
Tematy w artykule: Katowice

Podobne wiadomości:

Oto najpiękniejszy Peugeot 205 GTi

Oto najpiękniejszy Peugeot 205 GTi

Aktualności 2014-09-12

W tych miastach hybrydy i auta elektryczne dają pewne korzyści

W tych miastach hybrydy i auta elektryczne...

Aktualności 2013-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.