mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Katowice: zmiany w organizacji ruchu na ul. Piotra Skargi

Katowice: zmiany w organizacji ruchu na ul. Piotra Skargi

23 kwietnia zamknięty został pierwszy fragment jednej z głównych ulic Katowic – ul. Piotra Skargi. Przebudowę wykonuje Skanska na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach. Wartość inwestycji to ok. 2 mln zł netto.

Katowice: zmiany w organizacji ruchu na ul. Piotra Skargi
Dzięki inwestycji ul. Piotra Skargi w Katowicach zyska nową nawierzchnię jezdni, chodników oraz zatok postojowych. Sam układ drogowy ulicy pozostanie bez zmian. Remont jest częścią projektu „Przebudowa strefy Śródmiejskiej miasta Katowice”.

- Przebudowę ul. Piotra Skargi w Katowicach zrealizujemy w ciągu zaledwie 55 dni od momentu przekazania placu budowy – mówi Marian Zastawny, Menadżer Projektu, Skanska. – Oznacza to, że kierowcy przejadą nową ul. Piotra Skargi już z początkiem czerwca.

Na czas przebudowy ul. Piotra Skargi konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i czasowe zamknięcia fragmentów ulic. Będą też zmiany w trasach kursowania autobusów.

– Pierwszy odcinek ul. Piotra Skargi został całkowicie zamknięty w dniu 23 kwietnia br., od ul. Stawowej do skrzyżowania z ul. Słowackiego – tłumaczy Piotr Mazur, Kierownik Budowy, Skanska. – Dzień wcześniej połówkowo zamknięty został fragment od skrzyżowania z ul. Słowackiego do ul. Sokolskiej. Przez cały czas trwania budowy ruch autobusów KZK GOP będzie przeniesiony z ul. Piotra Skargi i ul. Stawowej na ul. Mickiewicza, a tymczasowe przystanki zostaną zlokalizowane wzdłuż budynku III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza. W połowie maja planowane jest zamknięcie ul. Słowackiego na całym odcinku od dworca PKS do ul. Mickiewicza. W tym samym czasie zamknięty zostanie odcinek ul. Piotra Skargi od hotelu Silesia do ul. Stawowej. Dokładne terminy poszczególnych zamknięć będą ustalone przez inwestora prac, czyli Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach.
Tematy w artykule: Katowice

Podobne wiadomości:

W weekend utrudnienia na A4 w Katowicach

W weekend utrudnienia na A4 w Katowicach

Polskie drogi 2015-08-21

Oto najpiękniejszy Peugeot 205 GTi

Oto najpiękniejszy Peugeot 205 GTi

Aktualności 2014-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic