mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Katowicka ulica 3 Maja zmieni wygląd

Katowicka ulica 3 Maja zmieni wygląd

Skanska przebuduje ul. 3 Maja oraz Plac Wolności w centrum Katowic. Koszt inwestycji to prawie 9,5 mln zł. Prace rozpoczną się z końcem września 2012 r., a zakończą w listopadzie 2013 r.

Katowicka ulica 3 Maja zmieni wygląd
Ulica 3 Maja w Katowicach to piąta najdroższa ulica handlowa w Polsce (wg rankingu Cushman&Wakefield). Po modernizacji ta główna ulica Katowic zmieni się w deptak.

Przebudowa długiej na 640 metrów ulicy zostanie przeprowadzona w czterech etapach. Pierwszy obejmie prace po północnej stronie ulicy, od rynku do ulicy Słowiackiego i zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku. Kolejne dwa etapy obejmą południowe odcinki od rynku do Pl. Szewczyka i od Pl. Szewczyka do ul. Słowackiego W ostatnim etapie roboty drogowe będą prowadzone na całej szerokości ulicy 3 Maja - od ul. Słowackiego do Pl. Wolności oraz na samym Placu.

- Prace budowlane rozpoczną się nie później niż z końcem września tego roku, a zakończą w listopadzie 2013 r. Trzeba je skoordynować z wymianą torowiska i remontem kanalizacji – mówi Krzysztof Kamiński, Menadżer Projektu, Skanska.
Tematy w artykule: slaskie Katowice drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.