mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kędzierzyn-Koźle: Coraz dłuższa obwodnica

Kędzierzyn-Koźle: Coraz dłuższa obwodnica

28 kwietnia br. ruszyła budowa kolejnego fragmentu południowej części obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Cała obwodnica będzie liczyć w sumie 5 km. Prace zakończą się w czerwcu 2010 roku.

Kędzierzyn-Koźle: Coraz dłuższa obwodnica

Kolejny etap to budowa 1,5-kilometrowego odcinka biegnącego od drogi krajowej nr 45 do ulicy Głubczyckiej, który stanowi dopełnienie budowanej już od jesieni ubiegłego roku obwodnicy południowej.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Kędzierzynie-Koźlu S.A . Wybudowanie drogi będzie kosztowało ponad 30,5 miliona złotych.

Prace nad obwodnicą rozpoczęte zostały pod koniec ubiegłego roku. Obwodnica pobiegnie od drogi krajowej nr 45 w Reńskiej Wsi, aż do ronda Milenijnego. W skład tego odcinka, o długości blisko 5 kilometrów, wejdzie m.in. most przez Odrę o długości 395 metrów. Będzie on budowany metodą nawisową, a przęsło będzie miało długość aż 140 metrów.

Budowa południowego odcinka obwodnicy ma się zakończyć latem 2010 roku. Bezpośrednio po tym etapie ekipy budowlane powinny przystąpić do budowy 14-kilometrowego odcinka północnego wraz z obejściem Ujazdu. Zgodę na realizację tej inwestycji GDDKiA w Opolu powinna uzyskać pod koniec 2010 roku i wówczas budowa północnego odcinka ruszy w roku 2011. Zakończy się w roku 2013.

Powstanie pełnego obejścia Kędzierzyna-Koźla zakończy przebudowę korytarza tranzytowego dla aglomeracji kędzierzyńsko-kozielskiej. Wykonane zostanie tym samym połączenie międzyregionalnej drogi z Czech i południa kraju z portem rzecznym na Odrze oraz węzłem kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Obwodnica kompleksowo rozwiąże problem komunikacji na głównej osi transportowej drogi krajowej nr 40 w Kędzierzynie-Koźlu, jak również usprawni ruch w kierunku węzła autostradowego „Łany”.

Po wybudowaniu odcinków południowego i północnego oraz połączeniu ich z istniejącą już obwodnicą powstanie droga omijająca Kędzierzyn-Koźle i Ujazd o całkowitej długości około 25 kilometrów.

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Powstanie tylko 45 sztuk!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Mieszkaniec 2009-05-04

Kędzierzyn, Kędzierzyn, Kędzierzyn, a to nie Kędzierzyn bo Kędzierzyn zaczyna się na rondzie Milenijnym, gdzie obwodnica sie kończy, czyli można z czystym sumieniem pisać Koźle i będzie elegancko Pozdrawiam!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.