mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kędzierzyn-Koźle: Coraz dłuższa obwodnica

Kędzierzyn-Koźle: Coraz dłuższa obwodnica

28 kwietnia br. ruszyła budowa kolejnego fragmentu południowej części obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Cała obwodnica będzie liczyć w sumie 5 km. Prace zakończą się w czerwcu 2010 roku.

Kędzierzyn-Koźle: Coraz dłuższa obwodnica

Kolejny etap to budowa 1,5-kilometrowego odcinka biegnącego od drogi krajowej nr 45 do ulicy Głubczyckiej, który stanowi dopełnienie budowanej już od jesieni ubiegłego roku obwodnicy południowej.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Kędzierzynie-Koźlu S.A . Wybudowanie drogi będzie kosztowało ponad 30,5 miliona złotych.

Prace nad obwodnicą rozpoczęte zostały pod koniec ubiegłego roku. Obwodnica pobiegnie od drogi krajowej nr 45 w Reńskiej Wsi, aż do ronda Milenijnego. W skład tego odcinka, o długości blisko 5 kilometrów, wejdzie m.in. most przez Odrę o długości 395 metrów. Będzie on budowany metodą nawisową, a przęsło będzie miało długość aż 140 metrów.

Budowa południowego odcinka obwodnicy ma się zakończyć latem 2010 roku. Bezpośrednio po tym etapie ekipy budowlane powinny przystąpić do budowy 14-kilometrowego odcinka północnego wraz z obejściem Ujazdu. Zgodę na realizację tej inwestycji GDDKiA w Opolu powinna uzyskać pod koniec 2010 roku i wówczas budowa północnego odcinka ruszy w roku 2011. Zakończy się w roku 2013.

Powstanie pełnego obejścia Kędzierzyna-Koźla zakończy przebudowę korytarza tranzytowego dla aglomeracji kędzierzyńsko-kozielskiej. Wykonane zostanie tym samym połączenie międzyregionalnej drogi z Czech i południa kraju z portem rzecznym na Odrze oraz węzłem kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Obwodnica kompleksowo rozwiąże problem komunikacji na głównej osi transportowej drogi krajowej nr 40 w Kędzierzynie-Koźlu, jak również usprawni ruch w kierunku węzła autostradowego „Łany”.

Po wybudowaniu odcinków południowego i północnego oraz połączeniu ich z istniejącą już obwodnicą powstanie droga omijająca Kędzierzyn-Koźle i Ujazd o całkowitej długości około 25 kilometrów.

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Mieszkaniec 2009-05-04

Kędzierzyn, Kędzierzyn, Kędzierzyn, a to nie Kędzierzyn bo Kędzierzyn zaczyna się na rondzie Milenijnym, gdzie obwodnica sie kończy, czyli można z czystym sumieniem pisać Koźle i będzie elegancko Pozdrawiam!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Volkswagen Arteon - znamy ceny
Na targach w Genewie poznaliśmy samochód, który zastąpi Volkswagena CC i Phaetona, a teraz producent ujawnił cennik dla klientów w Niemczech. Debiutujący Arteon będzie droższy od Passata.