mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kiedy autostradą A2 do Świecka?

Kiedy autostradą A2 do Świecka?

Autostrada Wielkopolska S.A. poinformowała, że jest przygotowana do realizacji autostrady A2 na 105-kilometrowym odcinku Nowy Tomyśl - Świecko. „Wierzymy, że jesteśmy na finiszu uzgodnień ze stroną rządową podstawowych kwestii, tak by móc rozpocząć budowę autostrady A2 do Świecka w nadchodzącym roku 2007” – powiedział Andrzej Patalas, prezes zarządu spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Kiedy autostradą A2 do Świecka?

Spółka AW przekazała stronie rządowej pełną dokumentację, jaka wymagana jest do dokonania końcowych ustaleń finansowych potrzebnych do rozpoczęcia budowy. „Dokumentacja została przekazana w oparciu o istniejący stan prawny oraz przyjęte przez spółkę wielkości wymagające dalszych uzgodnień. Autostrada Wielkopolska nadal podtrzymuje termin oddania autostrady do Świecka do końca 2009 r. jednakże pod warunkiem dużej mobilizacji działań po stronie rządowej. W przeciwnym wypadku terminy deklarowane przez spółkę będą zagrożone” – podkreśla koncesjonariusz.

Do ustalenia z Ministerstwem Transportu i GDDKiA pozostały jeszcze następujące kwestie:

  • Po złożeniu stosownych wniosków, sprawne rozpatrzenie i wydanie aktualizacji do decyzji lokalizacyjnych dla odcinka Nowy Tomyśl – Świecko (Lubuski Urząd Wojewódzki, Ministerstwo Budownictwa)
  • Na wniosek Ministerstwa Transportu AWSA zobowiązała się do przygotowania następnego Studium Ruchu opartego o rzeczywisty pobór opłat dla samochodów ciężarowych; nowe opracowanie wynika z faktu przygotowywania przez stronę rządową koncepcji nowego poboru opłat, który ma wejść w życie w 2010/2011 r. Dokument ma być gotowy do połowy lutego 2007 r.
  • Osiągnięcie uzgodnienia ze stroną rządową dot. przyjęcia i zatwierdzenia struktury finansowania dla realizacji połączonego projektu Świecko – Nowy Tomyśl - 2006 r. (Ministerstwo Transportu, GDDKiA). Zamknięcie Finansowe powinno zostać przyjęte do końca marca 2007 r.

Realizacja autostrady A2 jest projektem partnerstwa publiczno-prywatnego co oznacza, że pomiędzy rządem a spółką Autostrada Wielkopolska S.A. muszą zostać poczynione konkretne ustalenia formalne i finansowe gwarantujące stabilność projektu. Jest to warunkiem koniecznym do rozpoczęcia prac budowlanych.

Przeczytaj także:

Zielone światło dla lubuskiego odcinka A2 (2006-09-02)

Autostradę czas budować (2006-01-02)

Wiadoma-niewiadoma A2 (2006-06-05)

Premier o budowie A2 do Świecka (2006-05-10)

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Awsa i ta cała dyrekcja dróg i autostrad nie 2007-08-07

Awsa i ta cała dyrekcja dróg i autostrad nie ma ambicji razem z tym ministrem transportu jak można tyle czasu budowac autostrade łączącą Polske z Niemcami jak długo te cymbały będą kazali nam jeżdzic tym syfem z Nowego Tomyśla do Swiecka ilu jeszcze musi zginąć tam ludzi żeby te palanty zaczeli coś robić.Przejście graniczne w Świecku to tesz syf po naszej stronie, te koleiny, latające śmieci wstytd się przyznać że jest się Polakiem .Szkoda pieniędzy za winiety i podatek drogowy te sk....syny kpią z nas siedzą za nasze pieniądze i bez przerwy dyskutują a roboty nic do przodu .

~Mateusz 2007-02-13

Za gierka jest wiecej dróg a teraz to na podgrzewany chodnik dla Kaczyńskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~michal656 2007-02-02

pis nic nie wybudowal oni tylko przecinaja wstegi swych poprzednikow. to sld najwiecej autostrad wybudowal. a pis-owcy o budowie autostrad nie maja zielonego pojecia przykladem jest obecnie A1

~max 2007-01-15

no i co As buduja buduja??? twoj PIS gowno robi w tej sprawie nawet nie potrafi sie dogadac z Autostrada Wielkopolska S.A.

~ifon.pl 2007-01-05

Ja już się nie mogę doczekać tego odcinka bo to co się dzieje w tej chwili to koszmar! Teraz się jedzie 2 godziny to jest szok.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.