mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Budowa S74 coraz bliżej

Kielce: Budowa S74 coraz bliżej

Przygotowania do budowy wschodniego wylotu drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny nabierają tempa. Obecnie trwa pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy. Równocześnie Wojewoda Świętokrzyska wydała decyzję lokalizacyjną dla tej trasy.

Kielce: Budowa S74 coraz bliżej
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla wylotu wschodniego drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny. Inwestycja realizowana będzie częściowo w nowoczesnym systemie Zaprojektuj i zbuduj.

Cały czas trwa pierwszy etap przetargu na projekt wylotu w granicach Kielc i realizację inwestycji na całym odcinku. W tym etapie, ogłoszonego w lipcu bieżącego roku, dwustopniowego przetargu, wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania złożyło 10 firm i konsorcjów. Termin składania tych wniosków upłynął 20 sierpnia. Aktualnie trwa ich rozpatrywanie przez komisję przetargową, która zdecyduje, kto zostanie zakwalifikowany do kolejnego etapu kończącego się wyłonieniem wykonawcy.

Jednocześnie, aby przyspieszyć realizację inwestycji, Wojewoda Świętokrzyska wydała już decyzję o lokalizacji inwestycji. Następnie GDDKiA złoży po zgromadzeniu niezbędnych materiałów wniosek o pozwolenie na budowę. Jest już gotowy projekt odcinka pozamiejskiego wylotu wschodniego. Odcinek miejski realizowany będzie natomiast w systemie Zaprojektuj i zbuduj, w ramach którego jeden wykonawca przygotowuje projekt i realizuje inwestycję. Zwycięzca przetargu zaprojektuje zatem odcinek miejski wylotu wschodniego, a wybuduje odcinek miejski oraz pozamiejski. Inwestycja może ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku.

Nowy wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc w kierunku Lublina i Rzeszowa odciąży wąską i ciasną ulicę Sandomierską. Inwestycja realizowana będzie na odcinku blisko 7 km (2,6 km w granicach Kielc oraz 4,2 km poza granicami miasta). Przedsięwzięcie zakłada budowę węzła z tunelem w ciągu ulicy Świętokrzyskiej pod Aleją Solidarności. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Cedzyny. Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. Poza tym powstanie kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską, wiadukt łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~p 2008-09-10

Ja już im proponowałem żeby konsekwentnie pisać "Premier Polska" ale nie chcieli...

~12 groszy 2008-09-10

Ludzie, ludzie czytajcie to co piszecie.... nie ma czegoś takiego jak "Wojewoda Świętokrzyska". obrażacie wszystkich którzy umieją czytac. Pisze się zawsze "Wojewoda Świętokrzyski" bez względu na to kto zajmuje to stanowisko, bo to jest nazwa organu, a nie osoby.... myślcie ludzie, myślcie.

~p 2008-09-09

Będzie wygodniejszy dojazd do tych fajnych hoteli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.