mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Decyzja lokalizacyjna dla wylotówki

Kielce: Decyzja lokalizacyjna dla wylotówki

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla zadania związanego z budową fragmentu nowego odcinka drogi krajowej nr 73 Kielce – Wola Morawicka. Budowa powinna ruszyć w 2010 roku.

Kielce: Decyzja lokalizacyjna dla wylotówki
Wojewoda świętokrzyski wydał decyzję lokalizacyjną dla drugiego fragmentu nowego odcinka drogi krajowej nr 73 Kielce – Wola Morawicka. Inwestycja, która obejmuje budowę wschodniej obwodnicy Morawicy została podzielona na trzy fragmenty. Dwa z nich od granic Kielc do Bilczy i od Bilczy do Brzezin uzyskały już decyzję lokalizacyjną. Trzeci odcinek od Brzezin do Woli Morawickiej uzyska ją niebawem. Wtedy będzie można ogłosić przetarg na projekt i budowę drogi. Inwestycja będzie realizowana w nowoczesnym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”.

Planowany odcinek drogi krajowej nr 73 ma mieć długość 8,2 km. Dwujezdniowa trasa pobiegnie od granic Kielc do Woli Morawickiej. Na 4 km odcinku od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po stronie wschodniej istniejącej krajówki. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej, omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2009-2011. Sama budowa rozpocznie się prawdopodobnie w 2010 roku.

Droga krajowa nr 73 biegnąca od budowanego węzła Kielce Północ przez Busko, Tarnów do Jasła, ma ważne znaczenie dla Kielc i regionu świętokrzyskiego, również w związku z możliwością powstania lotniska w Obicach. W przyszłości tą trasą będzie można dojechać do planowanej autostrady A4. Aktualnie natężenie ruchu na niektórych odcinkach drogi jest porównywalne jest z natężeniem ruchu na krajowej siódemce. W ciągu ostatnich kilku lat nawierzchnia na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej nr 73 od Morawicy do Szczucina została gruntownie odnowiona.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~sergiey 2008-11-06

a kiedy cala trasa tarnow-kielce bedzie przynajmniej klasy GP?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.