mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Drugi etap przetargu na S74

Kielce: Drugi etap przetargu na S74

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczął kolejny etap przetargu na budowę wschodniej trasy wylotowej z Kielc – drogi ekspresowej S74 na odcinku Kielce – Cedzyna. Do drugiego etapu postępowania zakwalifikowano 10 firm i konsorcjów.

Kielce: Drugi etap przetargu na S74
Trwa postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy zadania związanego z budową odcinka drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny, czyli wschodniego wylotu z miasta. W pierwszym etapie ogłoszonego pod koniec lipca bieżącego roku dwustopniowego przetargu, wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego złożyło 10 firm i konsorcjów. Komisja przetargowa w kieleckim oddziale GDDKiA rozpatrzyła pozytywnie wszystkie wnioski i zaprosiła wszystkie firmy i konsorcja do złożenia ofert cenowych w terminie do 7 listopada 2008 roku. Inwestycja realizowana będzie częściowo w nowoczesnym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”.

GDDKiA dysponuje już gotowym projektem odcinka pozamiejskiego i decyzją lokalizacyjną dla całej inwestycji. Natomiast odcinek miejski zostanie wybudowany w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”, w ramach którego jeden wykonawca robi projekt i jednocześnie realizuje inwestycję. To skraca czas jej trwania. Zwycięzca przetargu zaprojektuje zatem odcinek miejski wylotu wschodniego oraz wybuduje oba odcinki (miejski i pozamiejski). Realizacja inwestycji może ruszyć już w drugiej połowie przyszłego roku.

Nowy wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc w kierunku Lublina i Rzeszowa odciąży wąską i ciasną ulicę Sandomierską. Inwestycja realizowana będzie na odcinku blisko 7 km (2,6 km w granicach Kielc oraz 4,2 km poza granicami miasta). Przedsięwzięcie zakłada budowę węzła z tunelem w ciągu ulicy Świętokrzyskiej pod Aleją Solidarności. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga, będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Cedzyny. Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. Poza tym powstanie kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską, wiadukt łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2008-10-02

Autostrade Berlinka projektowali studenci ostatniego roku Politechniki Berlinskiej podobnie trasę weglowa w Polsce w latach 30.Strachy na ...

~p 2008-09-30

Dzięki temu wykonawca zaoszczędzi na uczeniu się projektantów-teoretyków na własnych błędach. Podczas nadzorów autorskich...

~romek 2008-09-30

"Natomiast odcinek miejski zostanie wybudowany w systemie ?Zaprojektuj i zbuduj" ciekawe dlaczego skoro pozamiejski został zaprojektowany przez GDDKiA.Zostawienie takiej furtki dla wykonawcy jest chyba efektem zamierzonym pozwalajacym na dowolne kształtowanie rozwiazan projektowych i wykonawczych a co się z tym wiąze ma przełozenie na ceny oferty.GDDKiA powinno zaniechac takich praktyk.Regułą powinien byc projekt z kosztorysem slepym który dokładnie okresla oczekiwania Inwestora w zakresie rozwiazan jak i zastosowanych materiałow.Tak budowano w latch 30 magistrale weglową Sląsk Gdynia gdzie robiono zestawienie cen np usypanie 1m3 nasypu dla poszczególnych firm,cena 1m3 betonu w konstrukcji dało to obraz kosztów stosowanych przy tej inwestycji.Dlaczego nie publikuje sie po przetargach oferowanych cen w ujeciu wskaznikowym co byłoby dobrym materiałem do dyskusji.Czy dyrektorzy Ministerstawa Infrastruktury pokazą się publicznie.Ostatnio TV pokazuje tylko plereze Pana Grabarczyka który mówi coś bez sensu ,chyba Zarzad to tylko Donald i Cezary no i Skansa i Strabag

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport