mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Odcinek DK 73 już gotowy

Kielce: Odcinek DK 73 już gotowy

Od 4 grudnia bieżącego roku kierowcy mogą już korzystać z dwujezdniowego odcinka drogi krajowej nr 73 od granicy Kielc do Wiśniówki. Blisko 3 km fragment to pierwszy oddany do użytku odcinek drogi wybudowanej w ramach powstającego węzła Kielce Północ.

Kielce: Odcinek DK 73 już gotowy
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o oddaniu do użytku pierwszego odcinka drogi krajowej nr 73, zrealizowanego w ramach inwestycji związanej z budową węzła Kielce Północ. Od ubiegłego tygodnia kierowcy korzystają już dwujezdniowego fragmentu trasy.

Na blisko 3 km odcinku drogi krajowej nr 73 od Kielc do Wiśniówki dobudowana została nowa jezdnia po wschodniej stronie jezdni już istniejącej. Przez jakiś czas ruch w obie strony odbywał się jezdnią wschodnią. W tym czasie drogowcy wyremontowali gruntownie istniejącą zachodnią jezdnię trasy. To jeszcze nie koniec inwestycji, dlatego nie wykluczone są drobne utrudnienia w ruchu w czasie wykonywania robót uzupełniających.

Budowa węzła Kielce - Północ to największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie w regionie świętokrzyskim. Realizacja zadania wartego 220 mln zł rozpoczęła się latem 2007 roku. Węzeł, który powstaje u zbiegu drogi krajowej nr 7 Warszawa – Kielce – Kraków i drogi krajowej  nr 73 Wiśniówka – Kielce – Busko – Tarnów, zapewni kierowcom podróżującymi tymi trasami bezkolizyjne połączenie z obwodnicą Kielc.

W ramach inwestycji mającej na celu dostosowanie drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej S7, powstanie 7 km dwujezdniowy odcinek tej trasy oraz 3 km dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 73. Wybudowanych zostanie także 7 wiaduktów, m.in. w Barczy, w Gruszce i w Wiśniówce oraz kładka dla pieszych.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Marek 2008-12-11

Pan Gosiewski nie posłuje dopiero od 2007 roku, znane sa jego lobbowania - peron we Wloszczowej, PET w Kielcach, jest skutecznym poslem z tego regionu.

~pan Autostrada:) 2008-12-10

a co on ma z tym spólnego, ale mu d...upe lizesz. ta inwectycja była przygowywana od paru ładnych lat zanim pan Gosiewski został posłem. ehh ludzie to maja w głowie....

~Marek 2008-12-10

Brawo dla posła ziemi świętokrzyskiej Gosiewskiego, to się nazywa skuteczność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.