Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Odcinek DK 73 już gotowy

Kielce: Odcinek DK 73 już gotowy

Od 4 grudnia bieżącego roku kierowcy mogą już korzystać z dwujezdniowego odcinka drogi krajowej nr 73 od granicy Kielc do Wiśniówki. Blisko 3 km fragment to pierwszy oddany do użytku odcinek drogi wybudowanej w ramach powstającego węzła Kielce Północ.

Kielce: Odcinek DK 73 już gotowy
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o oddaniu do użytku pierwszego odcinka drogi krajowej nr 73, zrealizowanego w ramach inwestycji związanej z budową węzła Kielce Północ. Od ubiegłego tygodnia kierowcy korzystają już dwujezdniowego fragmentu trasy.

Na blisko 3 km odcinku drogi krajowej nr 73 od Kielc do Wiśniówki dobudowana została nowa jezdnia po wschodniej stronie jezdni już istniejącej. Przez jakiś czas ruch w obie strony odbywał się jezdnią wschodnią. W tym czasie drogowcy wyremontowali gruntownie istniejącą zachodnią jezdnię trasy. To jeszcze nie koniec inwestycji, dlatego nie wykluczone są drobne utrudnienia w ruchu w czasie wykonywania robót uzupełniających.

Budowa węzła Kielce - Północ to największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie w regionie świętokrzyskim. Realizacja zadania wartego 220 mln zł rozpoczęła się latem 2007 roku. Węzeł, który powstaje u zbiegu drogi krajowej nr 7 Warszawa – Kielce – Kraków i drogi krajowej  nr 73 Wiśniówka – Kielce – Busko – Tarnów, zapewni kierowcom podróżującymi tymi trasami bezkolizyjne połączenie z obwodnicą Kielc.

W ramach inwestycji mającej na celu dostosowanie drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej S7, powstanie 7 km dwujezdniowy odcinek tej trasy oraz 3 km dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 73. Wybudowanych zostanie także 7 wiaduktów, m.in. w Barczy, w Gruszce i w Wiśniówce oraz kładka dla pieszych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Marek 2008-12-11

Pan Gosiewski nie posłuje dopiero od 2007 roku, znane sa jego lobbowania - peron we Wloszczowej, PET w Kielcach, jest skutecznym poslem z tego regionu.

~pan Autostrada:) 2008-12-10

a co on ma z tym spólnego, ale mu d...upe lizesz. ta inwectycja była przygowywana od paru ładnych lat zanim pan Gosiewski został posłem. ehh ludzie to maja w głowie....

~Marek 2008-12-10

Brawo dla posła ziemi świętokrzyskiej Gosiewskiego, to się nazywa skuteczność.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?