mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Ostatnia decyzja lokalizacyjna dla DK 73

Kielce: Ostatnia decyzja lokalizacyjna dla DK 73

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wydaniu ostatniej, trzeciej decyzji lokalizacyjnej dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 73 na odcinku Kielce – Wola Morawicka. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2009-2011.

Kielce: Ostatnia decyzja lokalizacyjna dla DK 73
Wojewoda świętokrzyski wydał decyzję o lokalizacji trzeciego fragmentu nowego odcinka drogi krajowej nr 73 Kielce – Wola Morawicka. Inwestycja, w skład której wchodzi budowa obwodnicy Morawicy, została podzielona na trzy fragmenty. Dwa z nich, od granic Kielc do Bilczy i od Bilczy do Brzezin, uzyskały już decyzje lokalizacyjne 29 września i 30 października bieżącego roku. Natomiast decyzja lokalizacyjna na trzeci odcinek od Łabędziowa do Woli Morawickiej (jego fragment będzie stanowić obwodnicę Morawicy) została wydana 25 listopada.

Droga krajowa nr 73 o docelowych parametrach drogi klasy GP (gówna przyspieszona) ma mieć dwie jezdnie na odcinku o długości 8,2 km od granic Kielc do granicy Woli Morawickiej. Na 4 km fragmencie od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po wschodniej stronie istniejącej trasy. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej omijająca po wschodniej stronie obie miejscowości. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2009-2011.

Aktualnie trwają przygotowania do budowy nowej drogi, której przebieg został określony na mocy decyzji środowiskowej wydanej w ubiegłym roku. Ze względu na konieczność uporządkowania ewidencji gruntów przed wystąpieniem o decyzję lokalizacyjną, dalsze przygotowania podzielono na trzy etapy. Jednak przetarg ogłoszony zostanie na realizację całej inwestycji. Droga będzie budowana w nowoczesnym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. To oznacza, że zwycięzca przetargu wykona projekt i wybuduje drogę. Do końca roku przygotowywane będą materiały niezbędne do przetargu. Jego ogłoszenie planowane jest w pierwszym kwartale 2009 roku. Po rozstrzygnięciu przetargu powstanie projekt inwestycji. Budowa powinna zatem ruszyć w 2010 roku.

Podobne wiadomości:

BMW 730 Ld – liczy się komfort

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.