mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Utrudnienia na siódemce

Kielce: Utrudnienia na siódemce

W związku z trwającą budową węzła Kielce – Północ od 10 listopada bieżącego roku obowiązuje nowa organizacja ruchu na odcinku drogi krajowej nr 7 od Występy do Barczy. Zmiany wiążą się z koniecznością dokończenia budowy dwóch wiaduktów.

Kielce: Utrudnienia na siódemce
Od poniedziałku obowiązuje nowa organizacja ruchu na odcinku drogi krajowej nr 7 od Występy do Barczy. Kierowcy podróżujący od Warszawy w kierunku Kielc kierowani są w miejscowości Wystepa na nową zachodnią jezdnię powstającej drogi ekspresowej S7. W obrębie nowobudowanego węzła Barcza jadą objazdem, czyli skręcają w prawo w drogę powiatową na Zagnańsk, a następnie skręcają w lewo w nową łącznicę węzła Barcza. Dojeżdżają nią do tymczasowego włączenia w drogę nr 7 i jadą w kierunku Kielc dotychczasową wschodnią jezdnią siódemki. Kierowcy podróżujący od Kielc do Warszawy jadą tym samym objazdem, tylko w przeciwnym kierunku.

Najpoważniejsza zmiana organizacji ruchu od czasu rozpoczęcia budowy węzła Kielce - Północ związana jest z koniecznością dokończenia budowy dwóch wiaduktów: w Barczy i nad linia kolejową. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do maja przyszłego roku. W tym czasie zamknięta i przebudowana zostanie również istniejąca wschodnia jezdnia drogi krajowej nr 7 na odcinku od Występy do Barczy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała projekt nowej organizacji ruchu tak, aby zapewnić w jak największym stopniu jego płynność.

Węzeł Kielce - Północ to największa inwestycja drogowa realizowana obecnie w regionie świętokrzyskim. Realizacja inwestycji wartej 220 mln zł rozpoczęła się latem 2007 roku. Węzeł, który powstaje u zbiegu drogi krajowej nr 7 Warszawa – Kielce – Kraków i drogi krajowej  nr 73 Wiśniówka – Kielce – Busko - Tarnów zapewni kierowcom podróżującymi tymi trasami bezkolizyjne połączenie z obwodnicą Kielc.

W ramach inwestycji mającej na celu dostosowanie drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej S7, powstanie 7 km dwujezdniowy odcinek tej trasy oraz 3 km dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 73. Powstanie także 7 wiaduktów, m.in. w Barczy, w Gruszce i w Wiśniówce oraz kładka dla pieszych.

Prace w obrębie drogi nr 73 wykonane są już w 90 procentach. Zbudowana została nowa zachodnia jezdnia tej trasy, a na jedni wschodniej położona zostanie jeszcze ostatnia ścieralna warstwa nawierzchni. W obrębie węzła w Wiśniówce wybudowane zostały 3 wiadukty, wykonano także roboty ziemne na łącznicach, na których układane będą teraz kolejne warstwy nawierzchni. Wybudowane zostały również dwa wiadukty oraz kładka dla pieszych na odcinku od węzła Wiśniówka do węzła Barcza. Zakończono tam również roboty ziemne pod położenie warstw nawierzchni. Na odcinku od Barczy do Występy wykonano już jezdnię zachodnią bez ostatniej warstwy ścieralnej oraz wiadukty w ciągu tej jezdni i łącznice. Pozostała jeszcze przebudowa jezdni wschodniej oraz budowa wiaduktów w jej ciągu. Cała inwestycja ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Mieszko 2008-11-15

Mam nadzieję, że to zdjęcie pokazuje nową drogę nr 73, bo chyba na S7 nie zrobiliby przejścia dla pieszych i skrzyżowania kolizyjnego?

~astrolog 2008-11-14

Wiecie co sie dzieje z zaskarzona decyzja budowy S7 do Skarzyska do Kielc? Urzad Zamowien Publicznych oddalil skarge po przetargu, a tu nadal cisza, co jest tam grane?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.