mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Wybudują estakadę i tunel

Kielce: Wybudują estakadę i tunel

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował budowę węzła drogowego w Kielcach, w miejscu gdzie krzyżują się drogi wojewódzkie nr 762 i 786. Projekt zakłada m.in. budowę 350 m estakady i tunelu dla pieszych.

Kielce: Wybudują estakadę i tunel
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował, że podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował lokalizację inwestycji związanej z budową węzła drogowego u zbiegu ulic Armii Krajowej, Żelaznej, Grunwaldzkiej i Żytniej w Kielcach. W tym miejscu krzyżują się drogi wojewódzkie nr 762 i 786.

Zadanie obejmuje budowę estakady o długości około 350 m w pasie rozdziału ulic Żelaznej i Armii Krajowej. Przebiegały będą na niej dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każda. Po obu stronach estakady wybudowane zostaną dwupasmowe łącznice prowadzące do skrzyżowania z ulicami Żytnią i Grunwaldzką. Powstanie też tunel dla pieszych (o szerokości 6 m i wysokości 3 m) w nasypie kolejowym po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Projekt zakłada również budowę przejścia podziemnego dla pieszych pod skrzyżowaniem ulic: Żelaznej, Żytniej, Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Wyremontowany zostanie także wiadukt pod ulicą Mielczarskiego. Ulice w obrębie skrzyżowania zostaną rozbudowane - prace obejmą poszerzenie jezdni i korektę geometrii ulic. Robotom towarzyszyć będą prace przy urządzeniach infrastruktury technicznej, m.in. powstanie nowe oświetlenie na odcinkach objętych przebudową i sygnalizacja świetlna na modernizowanym skrzyżowaniu.

Poza tym podczas tego samego posiedzenia Zarząd Województwa przyjął również aktualizacje wprowadzone do projektu związanego z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków - Busko Zdrój na odcinku od granicy województwa świętokrzyskiego do Buska Zdroju o długości ponad 40 km wraz z remontem mostu przez rzekę Nidę w Wiślicy oraz kolidującej infrastruktury technicznej. Modernizacja tej drogi to największa inwestycja drogowa, która ma być realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jej koszt to 110 mln zł, z czego unijne dofinansowanie ma wynieść 90 mln zł. Rozbudowa ma być zakończona do 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

~holard 2008-11-05

Zdjęcie przedstawia droge wojewodzką gdzieś mniej więcej na terenie gminy sitkówka-nowiny w strone Chęcin a artykuł odnosi sie do skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Żelaznej, Grunwaldzkiej i Żytniej oraz dodatek o drodze między Krakowem a Busko-zdrojem. Niewidze tu większego związku, wstawili by zdjęcie skrzyżowania, jakąś wizualizacje albo chociaż kawałek mapki ilustrującej to skrzyżowanie. Bo to zaprezentowali wprowadza w błąd czytelników i lepiej żeby tego wogóle nie było.

~p 2008-11-05

Może to chodzi o te Kielce pod Chęcinami?

~holard 2008-11-05

jak zwykle zdjęcie świetnie pasujące do artykułu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.