mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Wybudują estakadę i tunel

Kielce: Wybudują estakadę i tunel

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował budowę węzła drogowego w Kielcach, w miejscu gdzie krzyżują się drogi wojewódzkie nr 762 i 786. Projekt zakłada m.in. budowę 350 m estakady i tunelu dla pieszych.

Kielce: Wybudują estakadę i tunel
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował, że podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pozytywnie zaopiniował lokalizację inwestycji związanej z budową węzła drogowego u zbiegu ulic Armii Krajowej, Żelaznej, Grunwaldzkiej i Żytniej w Kielcach. W tym miejscu krzyżują się drogi wojewódzkie nr 762 i 786.

Zadanie obejmuje budowę estakady o długości około 350 m w pasie rozdziału ulic Żelaznej i Armii Krajowej. Przebiegały będą na niej dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każda. Po obu stronach estakady wybudowane zostaną dwupasmowe łącznice prowadzące do skrzyżowania z ulicami Żytnią i Grunwaldzką. Powstanie też tunel dla pieszych (o szerokości 6 m i wysokości 3 m) w nasypie kolejowym po południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej. Projekt zakłada również budowę przejścia podziemnego dla pieszych pod skrzyżowaniem ulic: Żelaznej, Żytniej, Armii Krajowej i Grunwaldzkiej. Wyremontowany zostanie także wiadukt pod ulicą Mielczarskiego. Ulice w obrębie skrzyżowania zostaną rozbudowane - prace obejmą poszerzenie jezdni i korektę geometrii ulic. Robotom towarzyszyć będą prace przy urządzeniach infrastruktury technicznej, m.in. powstanie nowe oświetlenie na odcinkach objętych przebudową i sygnalizacja świetlna na modernizowanym skrzyżowaniu.

Poza tym podczas tego samego posiedzenia Zarząd Województwa przyjął również aktualizacje wprowadzone do projektu związanego z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków - Busko Zdrój na odcinku od granicy województwa świętokrzyskiego do Buska Zdroju o długości ponad 40 km wraz z remontem mostu przez rzekę Nidę w Wiślicy oraz kolidującej infrastruktury technicznej. Modernizacja tej drogi to największa inwestycja drogowa, która ma być realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jej koszt to 110 mln zł, z czego unijne dofinansowanie ma wynieść 90 mln zł. Rozbudowa ma być zakończona do 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~holard 2008-11-05

Zdjęcie przedstawia droge wojewodzką gdzieś mniej więcej na terenie gminy sitkówka-nowiny w strone Chęcin a artykuł odnosi sie do skrzyżowania ulic Armii Krajowej, Żelaznej, Grunwaldzkiej i Żytniej oraz dodatek o drodze między Krakowem a Busko-zdrojem. Niewidze tu większego związku, wstawili by zdjęcie skrzyżowania, jakąś wizualizacje albo chociaż kawałek mapki ilustrującej to skrzyżowanie. Bo to zaprezentowali wprowadza w błąd czytelników i lepiej żeby tego wogóle nie było.

~p 2008-11-05

Może to chodzi o te Kielce pod Chęcinami?

~holard 2008-11-05

jak zwykle zdjęcie świetnie pasujące do artykułu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.