mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: Zaprojektują drugą jezdnię obwodnicy

Kielce: Zaprojektują drugą jezdnię obwodnicy

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z konsorcjum firm, które mają zaprojektować drugą jezdnię i nowe węzły na obwodnicy Kielc. Projekt ekspresowej obwodnicy miasta w ciągu trasy S7 ma być gotowy w połowie 2009 roku.

Kielce: Zaprojektują drugą jezdnię obwodnicy
Konsorcjum firm reprezentowane przez firmę WYG International, które zwyciężyło w przetargu na wykonanie projektu rozbudowy obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7, zorganizowanym przez kielecki oddział GDDKiA, rozpoczyna projektowanie drugiej jezdni i nowych węzłów drogowego obejścia miasta.

Obwodnica Kielc będzie miała drugą jezdnię na całym, blisko 20 km odcinku. Zostanie ona wybudowana po zachodniej stronie istniejącej już jezdni. Rozbudowane zostaną również istniejące węzły w Niewachlowie, Jaworzni i Chęcinach. Przy czym tzw. zespolony węzeł Niewachlów będzie stanowił bezkolizyjne skrzyżowanie dwóch dwujezdniowych dróg ekspresowych S7 i S74. Ponadto w ramach inwestycji planuje się budowę przejść dla zwierząt, kładki dla pieszych w okolicach Jaworzni i wiaduktu w ciągu drogi gminnej w Zelejowej. Cała inwestycja szacowana jest na co najmniej 1 mld zł.

Sam projekt inwestycji kosztować będzie blisko 6 mln zł i ma powstać do końca lipca 2009 roku. Po jego wykonaniu i uzyskaniu pozwolenia na budowę, będzie można ogłosić przetarg na realizację inwestycji. Wstępnie zaplanowano ją na lata 2010-2011. Obwodnica Kielc będzie trzecim z kolei dwujezdniowym fragmentem świętokrzyskiego odcinka drogi ekspresowej S7 po Węźle Północ i fragmencie Skarżysko - Występa.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~ziomuś 2008-10-01

i z reguły na S-kach jednopasmowych jest podwójna ciągła i wyprzedzanie jest niemożliwe. Również nie jestem za budowaniem jednopasmowych S-ek. Ale to nie mój problem. Za rok rusza budowa OBWODNICY RADOMIA. Będzie lepsza od kieleckiej :P

~ponadto 2008-09-28

Ponadto jednojezdniowa droga jest bardzo niebezpieczna. Wyprzedzanie na takiej to szaleństwo. Jak budować to od początku do końca mądrze.

~Bartoszek 2008-09-26

popieram wypowiedź Kozy. Dlatego nie jestem zwolennikiem dróg ekspresowych JEDNOJEZDNIOWYCH, bo później tyle korowodu i utrudnień z jej rozbudową..

~Koza 2008-09-26

Z tego co pamietam, to istniejącą obecnie jezdnię obwodnicy Kielc wybudowano w pierwszej połowie lat 80-tych (chyba w '83 r., może ktoś doprecyzuje). Na szczęście pozostawiono miejsce na drugą jezdnię (także pod wiaduktami). Czyli drugą jezdnię dobudowuje się po ok. 25 latach od wybudowania pierwszej.... Tak w praktyce wygląda rozbudowa jednojezdniowych ekspresówek do docelowych parametrów, świerć wieku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando