mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce będą mieć ekspresową obwodnicę

Kielce będą mieć ekspresową obwodnicę

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o wydaniu pozytywnej opinii dotyczącej rozbudowy obwodnicy Kielc. Droga ma uzyskać parametry trasy ekspresowej. W ramach inwestycji zostanie m.in. dobudowana druga jezdnia.

Kielce będą mieć ekspresową obwodnicę
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, pod przewodnictwem wicemarszałka Zdzisława Wrzałki, pozytywnie zaopiniował projekt związany z modernizacją obwodnicy Kielc w ciągu drogi ekspresowej S7, która ma uzyskać parametry trasy szybkiego ruchu. Opinia ta jest konieczna do uzyskania decyzji lokalizacyjnej dla tego zadania.

Planowana rozbudowa drogi ekspresowej na odcinku obwodnicy Kielc, biegnącej po zachodniej stronie miasta, ma polegać na dobudowie drugiej jezdni do istniejącej drogi. Trasa ta zaprojektowana została pierwotnie jako dwujezdniowa droga klasy S. W latach 1974 - 1984 wykonano jedną jezdnię jako I etap realizacji inwestycji. Teraz na 22 km odcinku od powstającego węzła Kielce Północ do węzła Chęciny ma powstać druga jezdnia. Dodatkowo na szerokim pasie zieleni rozdzielającym obie jezdnie ma pozostać do dyspozycji wolne miejsce na ewentualną dobudowę trzeciego pasa ruchu. Jednocześnie przebudowane zostaną trzy węzły drogowe: Kostomłoty, Jaworznia i Chęciny. W projekcie przewidziano również dwie nowe lokalizacje Miejsc Obsługi Podróżnych - będą ono położone po przeciwnych stronach drogi S7 we wsi Szewce, w gminie Sitkówka - Nowiny.

Inwestycja ma poprawić przepustowość i prędkość ruchu tranzytowego na kierunku Warszawa - Kielce - Kraków oraz bezpieczeństwo ruchu. Poza tym umożliwi aktywizację gospodarczą terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie drogi krajowej nr 7.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~kerajn 2008-08-01

Obecna obwodnica kielc to istne piekło ,nie wykończona jako pełna koniczyna powoduje blokade drogi 74 ,a 74 ulica Łódzka jest totalnie zablokowana i włączenie sie z 74 na S7 to nie lada wyczyn ,jak i wjazd na siódemkę z ulicy Łódzkiej , jestem kierowcą i czesto tam stoję w korku .

~h 2008-07-31

Troche historii polskiego drogownictwa by się przydało :P Pierwotnie została wybudowana jako fragment A7

~p 2008-07-31

Ale fragment dzisiejszej obw. Kielc został zaprojektowany jako pełnowartościowa autostrada A-7, tu pod CK miał powstać pierwszy jej odcinek. Z tym że PRL-owi starczyło kasy tylko na 1 jezdnię o długości 22km.

~a7 2008-07-31

to miała byc a7 w latach 70 napewno na 100%

~Alfista 2008-07-31

To jest teraz jednojezdniowa droga ekspresowa, będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa. A autostradą to być nie miało. Nigdy nie robiono żadnych projektów na autostrady itp. Być może jakiś idiota polityk to obiecał, ale jak bym takimi obiecankami się nie sugerował... Generalnie to bardzo dobrze! Już w latach 70tych zaplanowano drugą jezdnię, teraz tylko trzeba ją dobudować, zmodyfikować węzły i szafa gra! W dodatku zostanie jeszcze miejsce na dodanie 3 pasa z każdej strony - ktoś kto to projektował te prawie 40lat temu jednak myślał! Mam nadzieję, że przebudowa tej trasy potrwa krócej niż jej budowa "w półprofilu"... Chyba nikt nie chce czekać 10lat!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.