mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: będzie nowa ekspresowa wylotówka

Kielce: będzie nowa ekspresowa wylotówka

Podpisano umowę na budowę Wylotu Wschodniego z Kielc - drogi ekspresowej nr 74 w kierunku Lublina i Rzeszowa. Inwestycja kosztować będzie blisko 285 milionów złotych a prace potrwają niemal do końca 2011 roku.

Kielce: będzie nowa ekspresowa wylotówka
Nowy wylot drogi ekspresowej nr 74 z Kielc do Cedzyny w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,1 km). Przedsięwzięcie zakłada budowę węzła z tunelem w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Cedzyny.

Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstanie miedzy innymi kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską, wiadukt nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74.

Odcinek miejski wylotu wschodniego realizowany będzie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”, w ramach którego jeden wykonawca robi projekt i jednocześnie realizuje inwestycję. Odcinek pozamiejski jest już zaprojektowany przez Transprojekt Warszawa.

Inwestycja kosztować będzie blisko 285 milionów złotych. Przetarg na jej realizację wygrało konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Spółka z o.o. z Kielc, Mosty-Łódź S.A. oraz Fardub Consulting sp. z o.o. z Kielc. Budowa wylotu wschodniego z Kielc potrwa 30 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Seatem w Kieleckie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.