mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: plany rozbudowy obwodnicy

Kielce: plany rozbudowy obwodnicy

Świętokrzyscy drogowcy mają w planach dobudowę drugiej jezdni do obwodnicy Kielc. Ta inwestycja warta 700 mln zł ma być ukończona przed mistrzostwami Euro 2012 i będzie realizowana w latach 2009-2011.

Kielce: plany rozbudowy obwodnicy
Projekt rozbudowy obwodnicy obejmuje dobudowę drugiej jezdni na 22 km odcinku od powstającego węzła Kielce Północ do węzła Chęciny. Na szerokim pasie zieleni rozdzielającym obie jezdnie będzie miejsce na ewentualną dobudowę trzeciego pasa ruchu. Dlatego w przyszłości obwodnica może przypominać autostradę. Projekt zakłada również rozbudowę wszystkich węzłów w obrębie obwodnicy, czyli w Chęcinach, Jaworzni i Niewachlowie. Ten ostatni jest najważniejszy i najbardziej skomplikowany. Będzie to jedyny w województwie świętokrzyskim węzeł na skrzyżowaniu dwóch dróg ekspresowych: S7 Warszawa - Kraków i S74 Rzeszów - Łódź. Jest to tak zwany węzeł zespolony, składający się dwóch części oddalonych od siebie o prawie kilometr. Pierwsza znajduje się w miejscu obecnego skrzyżowania obwodnicy z trasą S74 na Łódź. Ta droga będzie jednak w przyszłości przebiegać innym torem, znajdującym się na południe od istniejącej. Dlatego, aby zjechać z obwodnicy w kierunku Łodzi trzeba będzie pojechać nią od obecnego węzła Niewachlów kilkaset metrów dalej w stronę Chęcin. W ramach rozbudowy węzła Niewachlów powstanie również specjalny bezkolizyjny dojazd do Targów Kielce.

Opracowana została już symulacja komputerowa, która przedstawia trasę po modernizacji. Na ekranie można obserwować pędzący samochód pokonujący całą trasę i wszystkie węzły na trasie. Drugą taka symulacja została przygotowana dla odcinka drogi krajowej nr 7 Skarżysko - Występa, którego budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Podobne wiadomości:

Podwójna odsłona

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe modele Volvo - V70 i uterenowione XC70 - awansowały do klasy wyższej średniej. Wszystko dzięki podobieństwu do prestiżowego S80.

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~LL 2008-01-29

Nareszcie zrobią dwujezdniówke bo straszne korki Może zajmą sie tez drogą z Kielc do Skarżyska bo tam jest najgorzej

~keri 2007-12-23

Trasa S7 juz dawno powinna być dwójezdniowa na niej jest olbrzymi ruch jest bardzo dużo wypadków a węzeł Niewachlów jest tak zapchany ze często dochodzi do kolizi drogowych powodowanych łączeniem się dwóch dróg exspresowych S7 - S74 kto tu był to wie najlepiej jak długo stoi się w korku jak ciężko włączyć śię do ruchu z S7 na S74 poprostu masakra.

~kazel 2007-12-23

chyba nie dosłyszeliście co mówili platformersi... te inwestycje mają być wstrzymane, a ma być budowana autostrada Wrocław -Łódź....

~Remek 2007-12-21

Na południu robią, ale co z rozbudową "siódemki" na trasie Warszawa-Gdańsk?

~astrolog 2007-12-20

Bosko! DK nr 7 to trzecia pod wzgledem obciazenia droga w Polsce. Na szczescie "siodemka" bedzie budowana do Krakowa. Robia ja na calej dlugosci od Grojca az po Radom. za chwile beda budowac ekspresowa obwodnice Radomia, odcinek do Skarzyska i od Skarzyska do Kielc!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.