mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kielce: utrudnienia na Węźle Żytnia

Kielce: utrudnienia na Węźle Żytnia

Od początku lutego występują utrudnienia w ruchu na budowanym węźle Żytnia (ulice Grunwaldzka i Żytnia) w Kielcach. Wykonawca inwestycji do połowy lutego będzie prowadził prace przygotowawcze przed wprowadzeniem nowej, tymczasowej organizacji ruchu, jaka obowiązywać będzie do czerwca 2012 r.

Kielce: utrudnienia na Węźle  Żytnia
Obecnie wykonawca buduje cztery przelotki między jezdniami na ulicy Grunwaldzkiej oraz Żytniej. W istniejącym pasie rozdziału ulicy Grunwaldzkiej w sąsiedztwie „ślimaków” budowana będzie tymczasowa zatoka autobusowa, zaś pod wiaduktami, kolejowym i drogowym na jezdni północnej w miejscu dawnych chodników prowadzone będą prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu. Prace mogą spowodować zawężanie północnej oraz południowej jezdni ulicy Grunwaldzkiej oraz Żytniej do jednego pasa ruchu.  

Po pracach przygotowawyczych wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu - od dnia 15.02.2012 r. do 15.06.2012 r. (cztery miesiące).

W związku z koniecznością przebudowy kanalizacji sanitarnej oraz innych sieci podziemnych zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej oraz ulicy Żytniej. Południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej zostanie zamknięta na odcinku 400 metrów zaś jezdnia ulicy Żytniej na odcinku 200 metrów od skrzyżowania z ulicą Żelazną. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią północną na łącznym odcinku ok. 600 m. .
W związku z powyższym na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Żelaznej – Żytniej – Grunwaldzkiej zostanie zlikwidowane rondo turbinowe, zaś w jego miejscu będzie wytyczone rondo mające tylko jeden pas ruchu (jeden pierścień), podobne do obecnego ronda Herlinga – Grudzińskiego.
Na północnej jezdni ulicy Grunwaldzkiej pod wiaduktami kolejowym i drogowym kosztem dawnych chodników zostanie wyznaczony dodatkowy pas ruchu, z którego korzystać będą mogły jedynie pojazdy służb ratunkowych (karetki pogotowia).  
Pomimo zamknięcia dla ruchu południowej jezdni ulicy Grunwaldzkiej będzie istniała możliwość zjazdu ze „ślimaka” oraz wjazdu na niego poprzez wybudowane przelotki od strony ulicy Mielczarskiego i Urzędniczej.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone jeśli średnia temperatura nie będzie niższa niż – 5 st. C. Gdy mrozy będą większe termin wprowadzenia tej organizacji przesunie się.


Z kolei w marcu br. planowany jest montaż 30 – metrowych belek nośnych, które stanowić będą konstrukcję estakady w ciągu ulic Armii Krajowej i Żelaznej. Ze względu na zasięg pracy dźwigu oraz wymogi bezpieczeństwa nie ma możliwości prowadzenia tych prac pod ruchem w związku z powyższym w wymienionym terminie skrzyżowanie będzie zamykane każdej nocy od godziny 22 do 5. Przejazd przez skrzyżowane będzie możliwy tylko na jednej relacji – prawoskręt z ulicy Żelaznej w ulicę Grunwaldzką. O objazdach skrzyżowania informować będą specjalne tablice usytuowane w wybranych punktach miasta.

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.