mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kierowcy czekają na szóstkę

Kierowcy czekają na szóstkę

Kończy się remont krajowej szóstki na 15-kilometrowym odcinku drogi od Lęborka do Runowa. Kierowców denerwują jednak ograniczenia prędkości ustawione na remontowanym odcinku.

Kierowcy czekają na szóstkę
Zapytany o ograniczenie prędkości na remontowanym odcinku krajowej szóstki rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA wyjaśnia, że te ograniczenia wynikają z tego, że ten odcinek jest placem budowy i nadal prowadzone są tam prace: - Ograniczenie jest związane m.in. z brakiem oznakowania poziomego, ale przede wszystkim z pracami na poboczach i ruchem pojazdów budowy - mówi Piotr Michalski z GDDKiA. Drogowcy deklarują jednak, że pójdą na rękę kierowcom. - Tam, gdzie będą prowadzone prace, będzie ograniczenie do 50 km/h, poza terenem prac lub po ich zakończeniu podniesiemy do 70 km/h - mówi Michalski. Zapewnia, że jeśli dopisze pogoda, prace powinny skończyć się w ciągu 2-3 tygodni.

  Na całym fragmencie została już ułożona nowa nawierzchnia. W tej chwili trwa przebudowa jednego z mostów. To jeszcze nie koniec prac. W sumie przebudowane mają być 2 mosty, 11 przepustów, wyremontowane mają być też zatoki autobusowe i chodniki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~ssh 2009-10-14

@osskaa Akurat podane przeze mnie natężenie to tylko jeden z argumentów, więc oszczędź mi bajek o "technokratyźmie". Mi chodzi o to, że wyznaczenie szlaków drogowych łączących rejony kraju, a realizacja konkretnych odcinków dróg to dwie różne rzeczy. Wypadałoby zdawać sobie z tego sprawę. Zresztą, gdzie ty widzisz napisane przeze mnie, że nie warto najpierw realizować s7 czy innej drogi? Jeśli już to raczej wydaje mi się, że pisanie o Autostradzie Pomorskiej to bujanie w obłokach.

osskaa 2009-10-14

do ssh.. Akurat natężenie na DK7 jest bardzo duże, a S6 to szansa cywilizacyjna dla Trójmiasta, Elbląga, Lęborka, Słupska i Koszalina na najprostsze połączenie z drogową siecią Europejską. Podejście wyłącznie technokratyczne jest drogą do nikąd. Poza tym oznacza to, że np. w Lubelskiem nie powinno być w ogóle dróg klasy S przez najbliższe 10lat, co jest przecież głupie. Należy się cieszyć, że akurat w Pomorskiem jest realna szansa na nadrobienie 60lat zaległości drogowych. Jest jeszcze mnóstwo do zrobienia, ale wreszcie środki z remontów będzie można sukcesywnie przeznaczać na rozbudowy i budowy nowych tras, absolutnie niezbędnych do rozwoju regionu.

~ssh 2009-10-13

Zawracam wam tylko, że o budowie dróg krajowych decydują inne rzeczy, m.in. natężenie ruchu na obecnej sieci, a nie ilość wolnego czasu w oddziale GDDKIA. Odradzam wam myślenie o kolejności budowy (przeznaczania pięniędzy) dróg krajowych w oparciu o lokalne kryteria.

osskaa 2009-10-13

GDDKiA oGdańsk już prawie wyremontowała wszystkie DK na swoim terenie. DK6 cała jak nowa - od Sycewic do A1 (obwodnica Słupska w budowie) DK7 od Żukowa do Jazowej - cała wyremontowana DK1 od Pruszcza do Nowego jak nowa DK20 prawie cała, podobnie jak DK22. Nie wiem jak tam się mają sprawy z DK55. Zostało jeszcze kilka kawałków DK21. Teraz czas na NOWE DROGI, czyli S7, S6, OPAT, most w Kwidzynie i włączenie DK90 do A1 i w ciągu 5-7lat problem infrastruktury drogowej w Pomorskiem właściwie mamy rozwiązany.

~romek 2009-10-13

Kierowcy czekaja na Autostradę Pomorska ktora powinna powstac do 2015 .Ministerstwo Infrastruktury powinno zlecic w latach 2010 -2012 opracowanie studium wykonalności dróg które bedziemy budowac po 2012 roku do 2020.Takie studium powstaje dla drogi S10 Szczecin -Warszawa .Powinno powstac dla S6 przy uwzgledieniu najkrótszej drogi łaczacej Szczecin Gdansk np po starym sladzie berlinki . Wielkie miasta po fali kryzysu stoczniowego beda potrzebowały napływu nowych kapitałów Po 2012 wiele firm budowlanych w kraju poszukiwac bedzie zatrudnienia w tym segmencie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?