mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kierowcy czekają na szóstkę

Kierowcy czekają na szóstkę

Kończy się remont krajowej szóstki na 15-kilometrowym odcinku drogi od Lęborka do Runowa. Kierowców denerwują jednak ograniczenia prędkości ustawione na remontowanym odcinku.

Kierowcy czekają na szóstkę
Zapytany o ograniczenie prędkości na remontowanym odcinku krajowej szóstki rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA wyjaśnia, że te ograniczenia wynikają z tego, że ten odcinek jest placem budowy i nadal prowadzone są tam prace: - Ograniczenie jest związane m.in. z brakiem oznakowania poziomego, ale przede wszystkim z pracami na poboczach i ruchem pojazdów budowy - mówi Piotr Michalski z GDDKiA. Drogowcy deklarują jednak, że pójdą na rękę kierowcom. - Tam, gdzie będą prowadzone prace, będzie ograniczenie do 50 km/h, poza terenem prac lub po ich zakończeniu podniesiemy do 70 km/h - mówi Michalski. Zapewnia, że jeśli dopisze pogoda, prace powinny skończyć się w ciągu 2-3 tygodni.

  Na całym fragmencie została już ułożona nowa nawierzchnia. W tej chwili trwa przebudowa jednego z mostów. To jeszcze nie koniec prac. W sumie przebudowane mają być 2 mosty, 11 przepustów, wyremontowane mają być też zatoki autobusowe i chodniki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~ssh 2009-10-14

@osskaa Akurat podane przeze mnie natężenie to tylko jeden z argumentów, więc oszczędź mi bajek o "technokratyźmie". Mi chodzi o to, że wyznaczenie szlaków drogowych łączących rejony kraju, a realizacja konkretnych odcinków dróg to dwie różne rzeczy. Wypadałoby zdawać sobie z tego sprawę. Zresztą, gdzie ty widzisz napisane przeze mnie, że nie warto najpierw realizować s7 czy innej drogi? Jeśli już to raczej wydaje mi się, że pisanie o Autostradzie Pomorskiej to bujanie w obłokach.

osskaa 2009-10-14

do ssh.. Akurat natężenie na DK7 jest bardzo duże, a S6 to szansa cywilizacyjna dla Trójmiasta, Elbląga, Lęborka, Słupska i Koszalina na najprostsze połączenie z drogową siecią Europejską. Podejście wyłącznie technokratyczne jest drogą do nikąd. Poza tym oznacza to, że np. w Lubelskiem nie powinno być w ogóle dróg klasy S przez najbliższe 10lat, co jest przecież głupie. Należy się cieszyć, że akurat w Pomorskiem jest realna szansa na nadrobienie 60lat zaległości drogowych. Jest jeszcze mnóstwo do zrobienia, ale wreszcie środki z remontów będzie można sukcesywnie przeznaczać na rozbudowy i budowy nowych tras, absolutnie niezbędnych do rozwoju regionu.

~ssh 2009-10-13

Zawracam wam tylko, że o budowie dróg krajowych decydują inne rzeczy, m.in. natężenie ruchu na obecnej sieci, a nie ilość wolnego czasu w oddziale GDDKIA. Odradzam wam myślenie o kolejności budowy (przeznaczania pięniędzy) dróg krajowych w oparciu o lokalne kryteria.

osskaa 2009-10-13

GDDKiA oGdańsk już prawie wyremontowała wszystkie DK na swoim terenie. DK6 cała jak nowa - od Sycewic do A1 (obwodnica Słupska w budowie) DK7 od Żukowa do Jazowej - cała wyremontowana DK1 od Pruszcza do Nowego jak nowa DK20 prawie cała, podobnie jak DK22. Nie wiem jak tam się mają sprawy z DK55. Zostało jeszcze kilka kawałków DK21. Teraz czas na NOWE DROGI, czyli S7, S6, OPAT, most w Kwidzynie i włączenie DK90 do A1 i w ciągu 5-7lat problem infrastruktury drogowej w Pomorskiem właściwie mamy rozwiązany.

~romek 2009-10-13

Kierowcy czekaja na Autostradę Pomorska ktora powinna powstac do 2015 .Ministerstwo Infrastruktury powinno zlecic w latach 2010 -2012 opracowanie studium wykonalności dróg które bedziemy budowac po 2012 roku do 2020.Takie studium powstaje dla drogi S10 Szczecin -Warszawa .Powinno powstac dla S6 przy uwzgledieniu najkrótszej drogi łaczacej Szczecin Gdansk np po starym sladzie berlinki . Wielkie miasta po fali kryzysu stoczniowego beda potrzebowały napływu nowych kapitałów Po 2012 wiele firm budowlanych w kraju poszukiwac bedzie zatrudnienia w tym segmencie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.