mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kierowcy omijajcie Ruczaj w Krakowie

Kierowcy omijajcie Ruczaj w Krakowie

Na kierowców czekają poważne komunikacyjne utrudnienia na osiedlu Ruczaj w Krakowie. Od najbliższej soboty, 26 lutego zmieni się organizacja ruchu w rejonie budowy linii tramwajowej na Ruczaj. Ciężar komunikacyjny będzie przeniesiony na skrzyżowanie ulic Kobierzyńska-Kapelanka. Nowa organizacja, z drobnymi zmianami utrzymana będzie do wakacji.

Kierowcy omijajcie Ruczaj w Krakowie
Niestety ruch na skrzyżowaniu ulic Kapelanka, Brożka, Grota-Roweckiego będzie utrzymany wyłącznie na trasie Brożka-Kapelanka. Z obu ulic nie będzie można wjechać na Grota Roweckiego. Podobnie w przeciwnym kierunku.

Poniżej lista zmian:
  • wyłączona zostanie z ruchu ul. Grota Roweckiego, od ul. Brożka do ul. Lipińskiego
  • nastąpi zawężenie i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Grota Roweckiego od ul. Norymberskiej do ul. Kobierzyńskiej
  • wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Pychowickiej
  • przystanek autobusowy dla linii jadących w kierunku Ruczaju przeniesiony będzie na prawy pas ul. Kapelanka, przed skrzyżowanie ul. Kobierzyńskiej i Kapelanka.
Zalecane objazdy:

  • dla pojazdów jadących od Skawiny zalecamy objazd przez ul. Zawiłą oraz autostradą do jednego z węzłów
  • dla ruchu lokalnego zalecany objazd prac prowadzonych na ul. Grota Roweckiego prowadzi ul. Kobierzyńska – Rostworowskiego.

Jak informują z Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizacja ruchu została przygotowana tak, by zapewnić możliwie najszybszy wyjazd w kierunku centrum. Do nowej organizacji ruchu dostosowane zostaną sygnalizacje świetlne, tak by zapewnić możliwie najlepszą przepustowość skrzyżowań.

- Zarówno organizacja ruchu jak i funkcjonowanie komunikacji, będzie na bieżącą analizowane i w razie potrzeby wprowadzone zostaną modyfikację. Jednocześnie zachęcamy do stosowania w miejscach zwężeń, jazdy metodą „na zamek błyskawiczny” – informują w ZIKiT.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.