mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kierowcy pojadą nową ul. Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Kierowcy pojadą nową ul. Skłodowskiej-Curie w Toruniu

Wąska, wiecznie zakorkowana, ze zniszczoną nawierzchnią - taka była do niedawna ulica Marii Skłodowskiej- Curie w Toruniu. Droga prowadząca do dużych zakładów przemysłowych i centrów handlowych, alternatywne dla Szosy Lubickiej połączenie ze wschodnią częścią Torunia, była systematycznie degradowana przez ciężki transport. Od początku października kierowcy pojadą nową Skłodowską-Curie.

Kierowcy pojadą nową ul. Skłodowskiej-Curie w Toruniu
Przypomnijmy, przygotowanie dokumentacji niezbędnej do jej przebudowy trwało od 2007 roku. Dopiero trzeci przetarg pozwolił wyłonić wykonawcę projektu - firmę Tebodin SAP-Projekt. 7 marca 2011 roku została podpisana umowa z wykonawcą - firmą Skanska i roboty ruszyły.

W ramach inwestycji po stronie południowej  została dobudowana nowa jezdnia. Ma ona ponad dwa kilometry długości i 7 metrów szerokości. Nowy wygląd zyskała istniejąca jezdnia po stronie północnej.

- Zerwaliśmy starą nawierzchnię wraz z podbudową. Zniszczoną nawierzchnię zastąpiła nowa jezdnia o mocniejszej konstrukcji-mówi Piotr Kwiatkowski, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska. W ramach przebudowy wykonaliśmy roboty kanalizacyjne, zarówno po stronie północnej jak i południowej. Po obu stronach zamontowaliśmy nowe oświetlenie - dodaje Kwiatkowski.

W ramach inwestycji poprawił się nie tylko komfort jazdy, ale wzrosło również bezpieczeństwo pieszych. W siedmiu miejscach zamontowano sygnalizacje świetlną. Pojawi się ona m.in. na  skrzyżowaniu z Równinną  Bukową  i dwóch przejazdach tramwajowych oraz trzech przejściach dla pieszych. To nie jedyne udogodnienie. Po stronie południowej powstał ciąg pieszo-rowerowy, natomiast po stronie północnej powstał chodnik i ścieżka rowerowa.

-Jednym z trudniejszych elementów inwestycji była przebudowa torowiska tramwajowego wraz z wybudowaniem nowej pętli tramwajowej przy ul. Wierzbowej. Czas na wykonanie tych robót był dosyć krótki, ponieważ musieliśmy je wykonać w sezonie wakacyjnym, aby nie utrudniać mieszkańcom korzystania z tramwaju. W sumie ułożyliśmy 1 200 metrów torów tramwajowych na  ul. Skłodowskiej-Curie i około 500 metrów na nowo wybudowanej pętli – mówi Piotr Kwiatkowski.

Z poczatkiem października ulica została udostępniona do ruchu. Równolegle będą trwały prace komisji  odbiorowej.
Zadanie kosztowało ponad 34 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Peugeot 208 1.2 VTI 82 KM Allure - do startu...

auto motor i sport 0000-00-00

Z drżącym trzykomorowym sercem pod maską, pachnący nowością Peugeot 208 stanął na pierwszym rozdrożu długodystansowego testu. Na razie się poznajemy. Miejskie autko zwraca uwagę stylizacją i poziomem dopracowania wnętrza. Najbogatsza wersja wyposażenia, Allure, jest napakowana dodatkami.

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.