mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kierowcy wybierają Autostradową Obwodnicę Wrocławia

Kierowcy wybierają Autostradową Obwodnicę Wrocławia

Autostradowa Obwodnica Wrocławia już od pierwszego dnia jej uruchomienia spełnia swoje zadanie. Wzrosło natężenie ruchu pojazdów w tym pojazdów ciężarowych. Jak szacuje GDDKiA we Wrocławiu w najbliższych tygodniach ruch pojazdów po AOW będzie jeszcze większy.

Kierowcy wybierają Autostradową Obwodnicę Wrocławia
- Będziemy mogli precyzyjnie obserwować i otrzymywać dane o ruchu pojazdów w przedziale dobowym, a nawet godzinowym, dzięki czujnikom pomiaru ruchu znajdującym się między węzłami AOW. Obecny wzrost natężenia ruchu świadczy o tym, że kierowcy przyzwyczajają się do nowej trasy i wybierają AOW, która przenosi ruch tranzytowy i osobowy poza miejskie arterie komunikacyjne, jednocześnie usprawniając ruch lokalny we Wrocławiu, choćby z uwagi na możliwość  międzywęzłowego poruszania się po obrzeżach miasta (np. sąsiadujący z Bielanami Wrocławskimi węzeł Południe umożliwia poprzez AOW komfortowe połączenie z węzłem Północ, czyli ul. Żmigrodzką) - informuje GDDKiA we Wrocławiu.

AOW, to ponad 35 kilometrowa Obwodnica przygotowana na przejęcie największego natężenia ruchu pojazdów i wyprowadzenie go poza Wrocław i dalej - w kierunku Warszawy - dzięki połączonej z AOW budowanej trasie ekspresowej S-8 (na odcinku dolnośląskim Wrocław-Syców).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~K 2011-09-11

Jeżdżę AOW czesto i naprawdę usprawnia dostanie się z zachodu na wschód Wrocławia. W samy Wrocławiu jeździ się świetnie. Przyszedł wrzesień, któremu towarzyszą zwykle szkolne korki, a tutaj tyle samochodów, co w wakacje. Jak dla mnie rewelacja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.