mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kilkunastu chętnych na budowę A4 do Tarnowa

Kilkunastu chętnych na budowę A4 do Tarnowa

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o otwarciu wniosków złożonych przez firmy w przetargu na budowę 57 km odcinka autostrady A4 Szarów – Tarnów. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest kilkunastu wykonawców.

Kilkunastu chętnych na budowę A4 do Tarnowa
Trwa przetarg ograniczony na budowę autostrady A4 do Tarnowa. W krakowskim oddziale GDDKiA otwarto właśnie wnioski złożone przez firmy, które chcą wybudować 57 km odcinek trasy pomiędzy Szarowem, a Tarnowem. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Każdy odcinek będzie objęty odrębną umową, zatem firmy zgłaszały się osobno do realizacji poszczególnych fragmentów trasy. Autostradę o długości 23,1 km pomiędzy Szarowem, a Brzeskiem chce budować 16 firm i konsorcjów. Fragment A4 pomiędzy Brzeskiem, a Wierzchosławicami o długości 20,8 km cieszy się zainteresowaniem 16 firm i konsorcjów. Natomiast 13,1 km odcinek od Wierzchosławic do Krzyża chce budować 17 firm i konsorcjów. Wśród potencjalnych wykonawców znalazły się takie firmy jak SKANSKA S.A., Bilfinger Berger Polska S.A., EUROVIA POLSKA S.A., BUDIMEX DROMEX S.A. czy Strabag Sp. z o.o.

Drugi etap przetargu rozpocznie się wtedy, gdy inwestor (GDDKiA) będzie posiadać pozwolenie na budowę, czyli prawdopodobnie w połowie roku. Do udziału w postępowaniu na każdym z odcinków zostanie zaproszonych maksymalnie 10 firm. Wtedy przedstawione zostaną oferty cenowe na budowę A4. Jeśli postępowanie przetargowe przebiegnie bez przeszkód, to pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się już w drugiej połowie bieżącego roku. Na wybudowanie autostrady wykonawcy będą mieli 2 lata od momentu podpisania umowy.

Inwestycja zakłada wykonanie fragmentu płatnej autostrady z Szarowa do Tarnowa, której nawierzchnia bitumiczna zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń 115 kN na oś. Każda z dwóch jezdni autostrady będzie miała po dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny i pobocze gruntowe. Na trasie autostrady powstaną cztery węzły autostradowe (Bochnia, Brzesko, Wierzchosławice, Krzyż). Zbudowanych zostanie także sześć Miejsc Obsługi Podróżnych (Kłaj, Stanisławice, Mokrzyska, Bagno, Rudka, Komorów).

Poza tym inwestycja obejmuje przebudowę (lub przełożenie) istniejących dróg poprzecznych, budowę dróg dojazdowych, dwupoziomowych skrzyżowań z drogami poprzecznymi, liniami PKP, rzekami i szlakami migracji zwierząt przecinającymi autostradę (łącznie 65 obiektów inżynierskich), 370 przepustów, kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających, urządzeń związanych z ochroną środowiska, m.in. ekranów osłonowych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz instalację urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Audi A4 Allroad Quattro - wszędobylskie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~werti 2009-02-20

Jadwiga, nie pieprz bez sensu. Znasz to z autopsji?

~jadwiga 2009-02-19

polacy to nieudaczniki nic nie umjeja zbudowac wszystko rozkradna

~romek 2009-02-19

Koncesję na budowę i eksploatację autostrady A-1 - na odcinku Pruszcz Gdański-Toruń - wydano również w 1997 r. Otrzymała ją spółka akcyjna Gdańsk Transport Company, która jako jedyna brała udział w drugim etapie przetargu.Prace rozpoczeto dopiero w 2004,z powodu braków srodków finansowych .Do nowych Marz dojechali w ubiegłym roku listopad 2008 czyli 11 lat od uzyskania koncesji

~dken 2009-02-18

jak budowa sie opoznia, to nie mozna wprowadzic robot drogowcyh 24h??

~Krisss 2009-02-18

Co to za poroniony pomysł zeby na 57 km robić trzy przetargi?! Tak sie buduje autostrady 100 lat. GTC dostało koncesje na spory kawałek A1 i zobaczcie jak sie uwinęli. A z budową odcinka Kraków - Szarów to jakas paranoja. 20 km, koszt 1 miliard złotych i nie wyrobią sie w 2 lata?? Gdzie my zyjemy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.