mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kładka zamiast obwodnicy?

Kładka zamiast obwodnicy?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała budowę kładki dla pieszych nad drogą krajowa nr 8 w Augustowie. Mieszkańcy obawiają się jednak, że może to opóźnić budowę obwodnicy miasta, której nie zastąpi warta prawie 6 mln zł kładka.

Kładka zamiast obwodnicy?
Pod koniec listopada ma zostać wybrany przez ekspertów jeden z trzech wariantów przebiegu obwodnicy Augustowa. Ma ona prowadzić przez dolinę Rospudy, czemu zdecydowanie sprzeciwiają się ekolodzy. Z kolei mieszkańcy Augustowa stanowczo domagają się usunięcia z ich miasta tirów, które jadą ósemką, bo stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Zanim jednak GDDKiA rozstrzygnie, który wariant przebiegu obwodnicy jest najkorzystniejszy i w jakiej postaci ma przebiegać przez tereny cenne przyrodniczo, drogowcy z Białegostoku chcą postawić kładkę nad najbardziej ruchliwą ulicą Augustowa - ul. 29 Listopada. Ze statystyk wynika, że ulicą, przy której znajdują się trzy szkoły, przejeżdża dziennie 6 tysięcy tirów.

Największa inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo pieszych w Augustowie - kładka nad ul. 29 Listopada (leżącą w ciągu drogi krajowej nr 8), w rejonie portu Żeglugi ma kosztować prawie 6 mln zł. Kładka dla pieszych ma być zawieszona 5,5 m nad drogą. Zostanie oświetlona, przystosowana do potrzeb pieszych, inwalidów, a także rowerzystów. Plan przewiduje także stworzenie na niej miejsc widokowych. Budowa potrwa do października 2009 roku.

Niestety w kwestii bezpieczeństwa kładka nie zastąpi obwodnicy. Zwolennicy budowy drogowego obejścia Augustowa sprzeciwiają się budowie kładek w ich mieście, obawiając się, że opóźnią główną inwestycję w ciągu drogi krajowej nr 8.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Udany rok BMW na polskim rynku

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~marek 2008-11-27

Nie ma co na siłę walczyć o tę obwodnicę. Wystarczy puścić ruch innymi drogami. I tak Unia nie zwróci kosztów budowy tej drogi ze względu na jej przebieg przez tereny chronione

~ałgóst 2008-11-25

Już widzę te babinki jak rączo pomykaja po nieodśnieżonej śliskiej kładce :-)))

~smirnoff 2008-11-25

Jak oni parę metrów kładki budują rok, to tą obwodnice będą do Euro budować. Euro 2142 w Europejskiej Kolonii Chińskiej

~yogi 2008-11-24

dobre sobie: "budowa potrwa do października 2009 roku" - co za tempo !!! do tego czasu to powinna już być obwodnica

~chichotek 2008-11-24

no co ty bedzie fajnie! mozna np bedzie spoczac na tej kladce i rzucac kamieniami w nadjezdzajace tiry hihihihi mozna takze pojsc na spacer z dziewczyna i np liczyc przejezdzajace tiry hihihihi na kladce w lato mozna takze sie opalac - 5,5 metra nad ziemia to i mocniej slonce bedzie przypalac :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.