mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kłodzko będzie miało obwodnicę

Kłodzko będzie miało obwodnicę

Lokalny samorząd oraz mieszkańcy Kłodzka od lat starali się o budowę obwodnicy. Obwodnica pozwoli omijać m.in. feralne rondo, gdzie na początku września ostatnio doszło do tragicznego wypadku z udziałem tira. Przetarg na budowę drogi ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Kłodzko będzie miało obwodnicę
- O budowie obwodnicy Kłodzka przesądził fakt, że jest tu skrzyżowanie dróg krajowych i międzynarodowej oraz zanotowano tutaj tak wiele groźnych wypadków, iż była pilna potrzeba wyprowadzenia tranzytu drogowego z miasta - powiedział Minister Sławomir Nowak podczas briefingu prasowego w Kłodzku.

Obwodnica ma na celu połączenie dróg krajowych nr 8, 33 i 46 na kierunku północ-południe. Obwodnica pobiegnice po zachodniej stronie Kłodzka, powstanie także łącznik drogi krajowej nr 46 po wschodniej stronie miasta.

Obwodnica będzie miała ok. 6,5 km  długości, zaś łącznik drogi krajowej  nr 46 ok. 2,5 km. Obwodnica umożliwi tranzytowy przejazd przez Kłodzko zapewniając połączenie między drogami 8 ,33 oraz 46. Obwodnica wpłynie korzystnie także na ruch  lokalny,  który  zostanie odciążony  od ruchu tranzytowego.
Tematy w artykule: dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jumper 2013-10-08

W Kłodzku Pan Burmistrz już obkleił miasto za pieniądze publiczne plakatami "wygraliśmy, MAMY obwodnicę". Podobnie jak przedmówca nie cieprię gdy w czasie dokonanym np. komentator sportowy mówi przed pierwszym gwizdkiem o "wygranym meczu". Jak przejadę obwodnicą Kłodzka to uwierzę. Przypomnę, że pierwszą część obwodnicy Kłodzka budowano dłuuuugie lata a ponieważ władza zmieniła się po 1989 tylko z nazwy - spodziewam się podobnych kłopotów co na 90% inwestycji w tym kraju - kraju łapówkarzy, sprzedawczyków i złodziei. No i za rok przyjdzie do władzy inna opcja i wszystko się może pozmieniać.

~p_brz 2013-10-08

No żeby nikogo nie urazić, to obwodnicą Kłodzka ma się zająć GDDKiA a drogami, które wymieniłem nadzoruje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

~p_brz 2013-10-08

Znając buble i poślizgi inwestycyjne w okolicy, mam tu na myśli np. drogę Dzierżoniów- Łagiewniki, czy też III etap obwodnicy Nowej Rudy, nie uwierzę, dopóki nie przetną wstęgi na gotowej obwodnicy Kłodzka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.