mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kochanów: Mieszkańcy chcą obwodnicy

Kochanów: Mieszkańcy chcą obwodnicy

Mieszkańcy Kochanowa chcą przedłużenia planowanej obwodnicy Zabierzowa, która miałaby się kończyć w tej miejscowości. Jest szansa, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybuduje jednak dłuższą drogę, gdyż można dokonać jeszcze korekty planów.

Kochanów: Mieszkańcy chcą obwodnicy
Na budowę planowanej 6,8 km obwodnicy Zabierzowa kilka lat temu została opracowana koncepcja. Zakładała ona wjazd na obwodnicę tuż za Węzłem Radzikowskiego w Modlniczce, a wylot w Kochanowie. Mieszkańcy tej miejscowości upominali się o przedłużenie drogi o około 2 km, przez teren niezabudowany, który jest własnością gminy, tak żeby ominęła także tą miejscowość. Argumentem przemawiającym za przedłużeniem drogi jest duży ruch, w szczególności samochodów ciężarowych, który po wybudowaniu krótszego wariantu obwodnicy, uległby zwiększeniu. Tym samym nie uległby poprawie stan bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.

Krakowski oddział GDDKiA prawdopodobnie zgodzi się na przedłużenie planowanej obwodnicy. Możliwe jest dokonanie korekt w planach jeszcze przed rozpoczęciem etapu projektowania trasy.

Inwestycję związaną z budową obwodnicy Zabierzowa znajdującą się w programie budowy obwodnic zaplanowano na lata 2011-2012. Do tego czasu opracowywana będzie dokumentacja techniczna i zostaną wykupione grunty pod budowę. Koszt budowy 6,8 km obwodnicy to blisko 100 mln zł. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile kosztować będzie przedłużony odcinek drogi.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~andrzej 2008-01-26

Plan zagospodarowania mają tam od 2004 roku i wtedy nikt jakoś nie protestował przeciw lokalizacji obwodnicy . Teraz nagle interes społeczny się zmienił i chcą przedłużenia . A światła im nie wystarczą ?Tylko teraz nagle zmiany .A czyją jest ta ziemia pod nowy przebieg?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.