mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna decyzja środowiskowa dla S7

Kolejna decyzja środowiskowa dla S7

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę drogi ekspresowej S7 od granicy województwa do Skarżyska Kamiennej. Budowę tego odcinka zaplanowano na lata 2010-2011.

Kolejna decyzja środowiskowa dla S7
Wojewoda świętokrzyski wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji związanej z budową dwujezdniowego, 7,6 km odcinka drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem do Skarżyska Kamiennej.

Kolejnym krokiem w przygotowaniach tego zadania będzie uzyskanie zgody na jego realizację. Kielecki oddział GDDKiA przygotowuje niezbędną dokumentację do uzyskania tej decyzji i opracowuje materiały m.in. do przetargu na projekt budowlany. Budowę tego odcinka zaplanowano na lata 2010-2011.

Ponadto wojewoda świętokrzyski wszczął postępowanie w związku z wydaniem decyzji o lokalizacji kieleckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S7. Decyzja ta może zostać wydana na przełomie 2008 i 2009 roku. Kolejny etap przygotowań do budowy dwujezdniowej 22 km obwodnicy to uzyskanie pozwolenia na budowę. Projektowanie nowej drogi już trwa i powinno się zakończyć w lipcu przyszłego roku. Budowa obwodnicy Kielc ruszy na przełomie 2009 i 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Banja 2008-12-07

Kto wie, czy podjeto decyzje odn. przebiegu w okolicy Pogorzalego?

~b 2008-11-11

osskaa napisał(-a) ze 316m miesiecznie to 1m dziennie otóż: 316m:30dni=okolo 10m dziennie czyli nie 547 lat tylko 54,7 roku czyli w roku 2063... mam pytanie: ktora trasa jest najbardziej obciążona i 2 pod tym względem bo myslałem że 7 jest 2 trasą (po 4 ew. 2 lub 1)

~a 2008-11-09

'...7,6 km odcinka drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem do Skarżyska Kamiennej'. Bezsensowne zdanie, przecież miasto Skarżysko-Kamienna terytorialnie graniczy z wojewodztwem Mazowieckim, polnocna granica miasta to granica wojewodztwa świetokrzyskiego... Czyli wychodzi na to, ze niebedzie żadnej drogi:), bo jezeli S7 na iśc od granicy wojewodztw to miasta Skarzyska to dlugośc trasy wynosi 0km:D Ci urzędnicy to zawsze wiedzą jak sie wymigać...;p

~p 2008-11-05

Z Krakowa jednak dwupasmówka. No chyba, że coś znów im się nawróciło w ostatnich dniach. Jak pisał poeta: konduktor pijany obijasię ościany, hej! Dotarcie z ekspresówką za Słomniki, zgodnie z niegdysiejszym planem, byłoby w miarę satysfakcjonujące na dziś. Odcinek Słomniki - Jędrzejów to rozpalone słońcem pustkowie.

~astrolog 2008-11-05

S7 to naprawde cholernie potrzebna trasa, trzecia pod wzgledem obciazenia trasa w kraju. W Swietokrzyskim sie naprawde sporo dzieje. Nie wiem co sie dzieje z przetargiem odcinka od Skarzyska do Kielc, tam jazda to prawdziwy koszmar, masa wypadkow, potezne korki. Przetarg byl oprotestowany, protest odrzucono w urzedzie zamowien publicznych. Wiecie co sie dzieje dalej? A tak wogole to S7 do Jedrzejowa na pewno powstanie do 2012, ale boje sie o odcinek od Jedrzejowa do Krakowa. Juz ponoc nie bedzie dwupasmowki, tylko na razie jedna jezdnia, a cholera wie, czy i to sie nie zmieni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando