mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna inwestycja zakończona

Kolejna inwestycja zakończona

Zakończyła się przebudowa ponad 21 km drogi wojewódzkiej nr 872 na odcinku Baranów Sandomierski-Majdan Królewski w woj. podkarpackim. Całkowity koszt inwestycji to ponad 20 mln zł. Dofinansowanie UE wyniosło około 15 mln zł.

Kolejna inwestycja zakończona

Prace budowlane rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, obejmowały  odnowę istniejącej nawierzchni wraz z jej wzmocnieniem,  poprawę parametrów geometrycznych drogi,  renowację systemu odwodnienia, poszerzenie jezdni poszerzenie poboczy, remont i dobudowę chodników, przebudowę 6 zatok autobusowych, przebudowę 5 istniejących  przepustów i dobudowę 2 przepustów pod zjazdami.

"Przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Baranów Sandomierski-Majdan Królewski przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej oraz atrakcyjności inwestycyjnej w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego. Rozwiązania techniczne przyczynią się do poprawy  bezpieczeństwa ruchu na drodze nr 872, skrócenia czasu podróży na trasie Baranów Sandomierski-Majdan Królewski, zmniejszenia  negatywnego wpływu drogi na stan środowiska naturalnego. Jest to rezultat szczególnie ważny dla powiatu kolbuszowskiego, gdzie ochronie prawnej podlega aż 83,6 % powierzchni" - podkreślają przedstawiciele samorządu.

Przeczytaj także:

Piotrków Trybunalski ma obwodnicę (2006-10-24)

Nowa trasa na lotnisko w Jasionce (2006-10-23)

Nowa droga w Stalowej Woli (2006-10-23)

Remont autostrady A4 Balice - Opatkowice (2006-10-16)

 


Podobne wiadomości:

Piotrków Trybunalski ma obwodnicę

Piotrków Trybunalski ma obwodnicę

Polskie drogi 2006-10-24

Remont autostrady A4 Balice - Opatkowice

Remont autostrady A4 Balice - Opatkowice

Polskie drogi 2006-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando