mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna karta akceptowalna na A4

Kolejna karta akceptowalna na A4

Od dzisiaj kierowcy jadący autostradą A4 na odcinku pomiędzy Katowicami a Krakowem na bramkach w Mysłowicach i Balicach będą mogli dokonywać płatności przy użyciu kart paliwowych marki UTA.

Kolejna karta akceptowalna na A4
Stalexport Autostrada Małopolska zwiększa tym samym liczbę kart flotowych i paliwowych, którymi można dokonywać płatności za przejazd A4 Katowice-Kraków. Od dzisiaj, od godz. 9.30, kierowcy podróżujący koncesyjnym odcinkiem A4 i przejeżdżający przez Place Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach będą mogli dokonywać płatności przy użyciu kart paliwowych marki UTA. To kolejny operator, obok PKN Orlen oraz Routex, którego kartami będzie można posługiwać się na bramkach autostradowych oraz stacjach paliw.

Kartami paliwowymi UTA można również regulować należności związane z użytkowaniem urządzenia viaBox, jak również uiszczać opłaty na bramkach autostrad, na których opłaty pobierane są w systemie viaToll, m.in. na odcinku A4 Gliwice - Wrocław.

Od początku lutego br. na bramkach w Mysłowicach i Balicach respektowane są karty flotowe i paliwowe marek Orlen (Flota oraz Open Drive), jak również Routex. Kartami Orlen można też zapłacić za zakup paliw i usług na stacjach benzynowych tej marki (stacje Orlen zlokalizowane są na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych przy koncesyjnym odcinku A4) oraz stacjach Bliska, z kolei kartami Routex można dokonać płatności na stacjach: Aral, BP, Omv, Eni oraz Statoil.

– Karty flotowe i paliwowe cieszą się na koncesyjnym odcinku A4 coraz większą popularnością. W ciągu ponad trzech miesięcy od czasu uruchomienia płatności przy ich wykorzystaniu zaobserwowaliśmy ok. 150-procentowy wzrost takich transakcji. Rozszerzenie zakresu akceptowanych kart paliwowych i flotowych o następnego operatora, może zachęcić kolejnych kierowców do korzystania z tej formy płatności. Szczególnie, że jest to wygodniejsza od tradycyjnej, metoda rozliczania się za przejazd autostradą – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Możliwość dokonywania płatności kartami flotowymi i paliwowymi to efekt przeprowadzonej wymiany urządzeń poboru opłat, stanowiącej część kompleksowego programu zwiększenia przepustowości Placów Poboru Opłat. Kolejnym udogodnieniem dla kierowców, będącym rezultatem finalizowanej inwestycji będzie udostępnienie elektronicznej, bezgotówkowej formy płatności przy użyciu zbliżeniowej KartA4. Karta ta zastąpi dotychczas funkcjonujące abonamenty i będzie dedykowana w szczególności kierowcom regularnie podróżującym koncesyjnym odcinkiem A4. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando