mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna umowa na budowę A-1

Kolejna umowa na budowę A-1

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na budowę autostrady A-1, na odcinku Świerklany - Gorzyczki. Ponad 18 km odcinek autostrady zostanie wybudowany w ciągu 26 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

Kolejna umowa na budowę A-1

Zakres inwestycji obejmuje budowę 18 km dwujezdniowej drogi o prędkości projektowej 120 km/h i maksymalnej nośności 115 kN na oś. Zostaną także wybudowane 3 wiadukty autostradowe, 12 wiaduktów drogowych, 11 mostów autostradowych, 3 mosty drogowe, 1 kładka dla pieszych nad autostradą i 2 przejścia dla pieszych pod drogami łącznikowymi do MOP-ów w Mszanie. Powstanie także 1 przepust ramowy pod autostradą oraz przepusty rurowe pod autostradą, pod drogami krzyżującymi się z autostradą oraz pod drogami dojazdowymi. Wybudowane zostanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na połączeniu węzła autostradowego z drogą wojewódzką nr 933 w Mszanie oraz skrzyżowania typu rondo na połączeniu węzła autostradowego Gorzyce z drogą powiatową nr S5037 (dodatkowo droga ta zostanie przebudowana na długości 2,9 km). Wykonane zostaną także drogi dojazdowe, zabezpieczone skarpy nasypów, przebudowana infrastruktura techniczna. Powstaną elementy związane z bezpieczeństwem (bariery ochronne, ogrodzenia, oświetlenie autostrady i węzłów, system zarządzania autostradą) a także oznakowanie pionowe i poziome.
Projekt budowlany zawiera także rozwiązania techniczne służące minimalizacji negatywnych oddziaływań na środowisko naturalne, m.in. ekrany dźwiękochłonne (łącznie 13,1 km) i przepusty dla zwierząt.

Roboty budowlane wykona konsorcjum firm Alpine Mayreder Bau Gmbh, Alpine Bau Deutschland AG i Alpine stavebni společnost Cz, s.r.o. za kwotę 272 mln euro.
Podpisany został również kontrakt na zarządzanie projektem Funduszu Spójności w zakresie budowy autostrady A-1 na odcinku Bełk – Świerklany, w tym pełnienie nadzoru nad realizacja robót. Kontrakty dofinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności.

Przeczytaj także:

Autostrada A1 Bełk - Świerklany (2007-09-12)

Autostrada A1 - kolejna, największa budowa Europy (2007-07-05)Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~gumis 2007-11-22

mieszkam w Gorzycach, a wiec jestem bardzo blisko wydarzeń :) Już na codzień widać mase ciężar?wek firmy Alpina, wprowadzany jest ciężki sprzęt. Podobno do 2-3 tygodni ma rozpocząć się budowa i chwała Bogu. Do Gdańska w 5 godzin :)pozdrawiam

~do do ruso 2007-10-22

dokladnie, bo jakprzyjadą czescy hoolsi to zdemolują nam pół kraju...

~do ruso 2007-10-21

przejscie graniczne cheba jednak bedzie. Na Euro 2012 trzeba bedzie tymczasowo uruchomic kontrole celne, zeby zadnych niebespiecznych kibicow nie wposzczac.

~blisko stolycy 2007-10-19

WARSZAWO!!! a TY!!! zacznijcie tam budować chociaż pół jakiejś drogi tranzytowej......!

~Bartek 2007-10-18

Jednak cena jest w euro. Radzę przyjrzeć się liście obiektów inżynierskich i wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.