mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna umowa na drogę ekspresową w stolicy

Kolejna umowa na drogę ekspresową w stolicy

Podpisano kolejną umowę o dofinansowanie dla projektu „Budowa drogi ekspresowej S2 w Warszawie, odcinek węzeł Konotopa - węzeł Puławska wraz z odcinkiem węzeł Lotnisko - węzeł Marynarska (S79)". Przedsięwzięcie polega na budowie dwóch tras ekspresowych o łącznej długości 19,8 km w Warszawie. Całkowita wartość projektu to ponad 4,3 mld zł, w tym unijne wsparcie wynosi ponad 2,3 mld zł.

Kolejna umowa na drogę ekspresową w stolicy
W ramach inwestycji powstaną trasy:

  • Południowa Obwodnica Warszawy (POW), w ciągu drogi ekspresowej S2, na odcinku od projektowanego (w projekcie autostrady A2) węzła „Konotopa", który będzie łączył inwestycję z autostradą A2 oraz trasą AK (S8), do węzła „Puławska" (skrzyżowanie z ul. Puławską),
  • Trasa N-S, w ciągu drogi ekspresowej S79, na odcinku od węzła „Marynarska" (skrzyżowanie z ulicą Marynarską) do węzła „Lotnisko" (połączenie z Południową Obwodnicą Warszawy). W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji ma miejsce przebudowa istniejącego układu ulic: ulicy Poleczki i Wirażowej oraz fragmentów ulic: al. Jerozolimskich i al. Krakowskiej.
Na wybudowanych trasach powstanie 7 węzłów drogowych:

  • węzły: „Al. Jerozolimskie", „Opacz", „Al. Krakowska" oraz „Lotnisko" i „Puławska" będą obsługiwały ruch w ciągu trasy POW,
  • węzły: „Marynarska" i „MPL Okęcie" zostaną zrealizowane w ramach ciągu trasy N-S.
 
Trasa POW będzie biegła częściowo na obszarze południowej części Warszawy, jak również na terenie Piastowa, Ożarowa Mazowieckiego oraz gmin: Michałowice i Raszyn.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.