mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna umowa na drogę ekspresową w stolicy

Kolejna umowa na drogę ekspresową w stolicy

Podpisano kolejną umowę o dofinansowanie dla projektu „Budowa drogi ekspresowej S2 w Warszawie, odcinek węzeł Konotopa - węzeł Puławska wraz z odcinkiem węzeł Lotnisko - węzeł Marynarska (S79)". Przedsięwzięcie polega na budowie dwóch tras ekspresowych o łącznej długości 19,8 km w Warszawie. Całkowita wartość projektu to ponad 4,3 mld zł, w tym unijne wsparcie wynosi ponad 2,3 mld zł.

Kolejna umowa na drogę ekspresową w stolicy
W ramach inwestycji powstaną trasy:

  • Południowa Obwodnica Warszawy (POW), w ciągu drogi ekspresowej S2, na odcinku od projektowanego (w projekcie autostrady A2) węzła „Konotopa", który będzie łączył inwestycję z autostradą A2 oraz trasą AK (S8), do węzła „Puławska" (skrzyżowanie z ul. Puławską),
  • Trasa N-S, w ciągu drogi ekspresowej S79, na odcinku od węzła „Marynarska" (skrzyżowanie z ulicą Marynarską) do węzła „Lotnisko" (połączenie z Południową Obwodnicą Warszawy). W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji ma miejsce przebudowa istniejącego układu ulic: ulicy Poleczki i Wirażowej oraz fragmentów ulic: al. Jerozolimskich i al. Krakowskiej.
Na wybudowanych trasach powstanie 7 węzłów drogowych:

  • węzły: „Al. Jerozolimskie", „Opacz", „Al. Krakowska" oraz „Lotnisko" i „Puławska" będą obsługiwały ruch w ciągu trasy POW,
  • węzły: „Marynarska" i „MPL Okęcie" zostaną zrealizowane w ramach ciągu trasy N-S.
 
Trasa POW będzie biegła częściowo na obszarze południowej części Warszawy, jak również na terenie Piastowa, Ożarowa Mazowieckiego oraz gmin: Michałowice i Raszyn.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.