mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejna umowa na remont DK 4

Kolejna umowa na remont DK 4

Podpisano umowę na modernizację ostatniej, czwartej części zadania związanego z przebudową drogi krajowej nr 4 na odcinku Machowa – Łańcut. Kontrakt obejmuje fragment krajowej czwórki z Rzeszowa do Łańcuta. Prace będą kosztować prawie 92 mln zł.

Kolejna umowa na remont DK 4
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu kolejnej umowy na remont podkarpackiego odcinka drogi krajowej nr 4 Machowa - Łańcut. Kontrakt podpisany pod koniec lipca obejmuje przebudowę IV części tego zadania. Umowy na część II i III zostały zawarte również w lipcu bieżącego roku.

Ostatni 11,4 km odcinek drogi z Rzeszowa do Łańcuta za kwotę blisko 92 mln zł ma przebudować konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Leżajsku S.A., Lubaczowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. oraz INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Ten fragment trasy jest częścią drogi krajowej nr 4, która stanowi podstawowy element układu komunikacyjnego kraju, umożliwiający połączenie zachodniej i wschodniej części Polski (od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą). Przebudowa ma na celu zwiększenie nośności drogi oraz wzmocnienie obiektów inżynierskich, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, a w szczególności przebudowę skrzyżowań, budowę azyli dla pieszych, przebudowę zatok autobusowych, remont, przebudowę i budowę chodników i ciągów pieszo-jezdnych, a także wykonanie urządzeń służących ochronie środowiska.  

Czas przewidziany na wykonanie prac budowlanych dla tego odcinka wynosi 13 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Do powyższego okresu nie wlicza się czasu pomiędzy 15 grudnia - 15 marca.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Arass 2009-04-03

Mam to nie szczęście poruszać się po drogach krajowych z racji tego iż jestem kierowcą ciężarówki. To prawda, wysepki może są wygodne, ale nie praktyczne, z racji tego, iż w przypadku awarii jakiegoś dużego mobila, lub ustąpienia pojazdowi uprzywilejowanemu nie ma gdzie się podziać i bywa to kłopotliwe oraz nieporadne. Moim zdaniem więcej obwodnic. Wszyscy narzekają na drogi na Ukrainie, prawda jest taka, iż ich stan jest fatalny, ale niewątpliwie dużym plusem jest to, że 80% miasta oraz mniejsze miejscowości mają obwodnice i to jest wspaniałe udogodnienie. Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości stojąc w korkach (przed weekendowych) na odcinku Kraków - Rzeszów:)

~maras49 2008-08-02

I bardzo dobrze - jechać trzeba bezpiecznie, szybko na S i A.

~my 2008-08-01

przed remontem 4 pasy a potem to wiem - wysepki, 50km/h, korki i takie tam.......

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.