mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne 2 kamienie milowe A1 osiągnięte

Kolejne 2 kamienie milowe A1 osiągnięte

Zakończenie budowy dwóch wiaduktów drogowych w okolicach Włocławka oraz osiągnięcie wymaganego wykonania finansowego robót, pozwoliło wykonawcy w minionym tygodniu uzyskać kolejne dwa kamienie milowe autostrady A1 od Czerniewic do Kowala.

Kolejne 2 kamienie milowe  A1 osiągnięte
Tym samym na III odcinku budowy zrealizowano zestaw zadań, które zgodnie z kontraktem miały zostać wykonane do początku października br. - czytamy w kolejnym raporcie z A1 od Czerniewic do Kowala

W okresie od 4 do 10 października wykonawca ułożył kolejnych 14 km warstwy ścieralnej i ponad 7 km wiążącej. Na wszystkich odcinkach budowanej autostrady pracowało średnio 1900 osób i 750 maszyn budowlanych a prace prowadzono na 44 obiektach mostowych.Prowadzono dalsze prace na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, uzupełnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Prowadzono też dalsze roboty na obiektach mostowych. Naprawiano drogi technologiczne i kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne a także wodociągowe. Kontynuowano pomiary laboratoryjne i geodezyjne na wykonanych odcinkach robót i na obiektach inżynierskich. Jakość wszystkich prace prowadzonych na budowie jest nadzorowana w sposób ciągły przez Laboratorium drogowe GDDKiA, które tygodniowo wykonuje ponad 100 badań próbek pobranych z terenu budowy. W tym tygodniu rozpocznie się pierwsze malowanie oznakowania poziomego - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: autostrady

Podobne wiadomości:

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Rząd ma nowy plan na drogi ekspresowe

Polskie drogi 2016-05-20

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-10-21

Kamienie milowe ,ble ,K.a .ble,b le ..Nas kierowców interesują nie k... jakieś wasze kamienie tylko kiedy fizycznie będziemy popierd..ć po A1,i do kiedy nie bedzie bramek opłat i krokodyli.To nas interesuje a kamienie to Wiecie gdzie możecie se wsadzic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.