mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne MOP-y czekają na kierowców

Kolejne MOP-y czekają na kierowców

Osiemnaście Miejsc Obsługi Podróżnych ze stacjami paliw oraz restauracjami działa już na sieci autostrad zarządzanych przez GDDKiA, a kolejnych dziesięć funkcjonuje na sieci dróg ekspresowych. W realizacji jest kolejnych 25 obiektów, a cztery z nich będą jeszcze udostępnione zimą.

Kolejne MOP-y czekają na kierowców
Otwarte ostatnio MOP-y i kolejne do otwarcia:

autostrada A18 - MOP Jagłowice (BP) –  uruchomiony w listopadzie br.

droga ekspresowa S7 – MOP-y Suchedniów (Lotos) oraz  Koszwały (Lotos) – otwarto 12 grudnia br.

droga ekspresowa S17 – MOP-y Markuszów Południe i Markuszów Północ (na obu BP)  - otwarto 19 grudnia br.

autostrada A1 -  MOP Rowień Zachód (Lotos) – otwarcie przed końcem roku

autostrada A1  - MOP-y Wieszowa (Orlen) – otwarcie przed końcem roku

autostrada A4 - MOP Kłaj (BP) –  pierwszy kwartał 2014 r.

Jak wylicza GDDKiA każdy z MOP-ów to miejsce pracy dla nawet 60 osób. W tym roku wpływy za dzierżawę MOP-ów, które zasilają Krajowy Fundusz Drogowy, wyniosą ok. 75 mln zł.

MOP-y kategorii II i III, zapewniają dostęp m.in. do stacji paliw, punktów bistro, restauracji, miejsc wypoczynku czy toalet. Obiekty są w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, czy rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Obiektami zarządzają cztery koncerny: BP, LOTOS, SHELL i PKN ORLEN.
 
Niedługo ruszą prace przy budowie MOP-ów na autostradzie A2 pomiędzy Warszawą i Łodzią. Pozwoleniami na budowę dysponują dzierżawcy czterech obiektów (BP i Shell). Rozpisano przetargi na dzierżawę kolejnych czternastu MOP-ów na autostradach i jesteśmy w trakcie ogłaszania kolejnych szesnastu na drogach ekspresowych - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: MOP

Podobne wiadomości:

MOP - co to jest?

MOP - co to jest?

Polskie drogi 2016-12-20

Otwarty nowy MOP na A1

Otwarty nowy MOP na A1

Polskie drogi 2015-07-13

Komentuj:

~warszawiak 2013-12-28

Wiesz co? Ja to się modlę, żeby stacji benzynowych nie było jak najdłużej. Wolę zatankować na jakimś węźle, często zjeżdżjąc z autostrady tylko pareset metrów. Po pierwsze: paliwo na autostradowych stacjach jest o wiele droższe, ale po drugie i najwazniejsze: dopóki nie będzie stacji paliw, autostrada bedzie bezpłatna i nie będzie tych cholernych bramek. Mnie już włosy dęba stają na myśl, jakie będą po wprowadzenie opłat kolejki na bramkach przed węzłem "Pruszków" na A2, czyli przed wjazdem do Warszawy.

Jotgie 2013-12-27

Swoim autem na gazie przejadę ok. 320km. Jadąc teraz (po otwarciu A1 od Torunia) z Bydgoszczy do W-wy mam ostatnią stację paliw pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem mniej więcej w połowie drogi a następną w Warszawie. Nie ma szans dojechać. Albo musze jechać na benzynie albo zjechać gdzieś z autostrady.nPS. Jest jeszcze stacja w Kowali ale wiecznie zatłoczona i o wątpliwej jakości gazie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando