mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne etapy rozbudowy S7 w świętokrzyskim

Kolejne etapy rozbudowy S7 w świętokrzyskim

Jeszcze w tym roku powinny ruszyć prace przy rozbudowie drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim. Wojewoda świętokrzyski wydał zgodę  na Realizację Inwestycji odcinka drogi ekspresowej S7 od Skarżyska do granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim.

Kolejne etapy rozbudowy S7 w świętokrzyskim
Około 7,6-kilometrowy odcinek Skarżysko Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7.  W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Aktualnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac na tym odcinku drogi S7. Z początkiem września mija termin składania ofert cenowych. Wnioski o dopuszczenie do przetargu złożyło 27 firm i konsorcjów. Komisja przetargowa zakwalifikowała do drugiego etapu postępowania 20 podmiotów.  

Podpisana została również umowa na unijne dofinansowanie dla odcinka S7 Skarżysko – Występa.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała ją z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Na mocy tej umowy trwająca już inwestycja może być dofinansowana z unijnych pieniędzy nawet w 85 procentach. Dwujezdniowy odcinek Skarżysko – Występa drogi ekspresowej S7 Warszawa – Kielce – Kraków ma blisko 17 kilometrów. Połączy on istniejące już nowe przejście przez Skarżysko z wybudowanym w roku 2009 węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 kilometrów od Skarżyska w stronę Kielc nowa dwujezdniowa droga S7 biec będzie po śladzie już istniejącej.


 
Dalej prowadzona jest na zachód od obecnej drogi S7 tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy. W ramach inwestycji powstaje 29 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 10 małych obiektów mostowych, 2 kładki dla pieszych, 2 przejścia dla zwierząt i mur oporowy. Największą 290-metrową estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin. Zaplanowano także budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska, takich jak ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjno-odparowujące, podczyszczanie ścieków oraz rekultywację zieleni. Koszt inwestycji to 643, 5 miliona złotych. Prace powinny zakończyć się w 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.