mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne inwestycje drogowe w Łodzi

Kolejne inwestycje drogowe w Łodzi

Chociaż zima nie sprzyja realizacji inwestycji infrastrukturalnych, to łódzcy drogowcy już rozpoczynają prace na kolejnych odcinkach ulic Łodzi. Najwięcej pieniędzy pochłonie przebudowa ulicy Pabianickiej oraz wiaduktu w ciągu al. Jana Pawła II.

Kolejne inwestycje drogowe w Łodzi
Już w tym tygodniu (22 stycznia) ma ruszyć przebudowa wiaduktu na al. Jana Pawła II (droga krajowa nr 1). Początkowo zamknięty zostanie 100 m odcinek od strony ul. Wróblewskiego i 100 m fragment od strony ul. Obywatelskiej. Najpierw robotnicy zajmą się tzw. przewiązkami, czyli budową pasa, który przygotuje wiadukt tak, żeby po wyłączeniu wschodniej nitki ruch mógł się odbywać nitką zachodnią. Do końca stycznia 2010 roku zostaną wymienione podpory, płyty pomostu oraz nawierzchnia. Głównym celem prac będzie zwiększenie jego nośności z 30 do 50 ton. Koszt modernizacji wiaduktu to 15 mln zł.

Mimo niesprzyjającej aury drogowcy rozpoczęli także prace przy ul. Pabianickiej (droga krajowa nr 14) na odcinku od ul. Dorszowej do granic miasta. Ulica Pabianicka zostanie przebudowana na odcinku od ulicy Chocianowickiej do granic miasta. Zakończenie prac planowane jest na 25 lipca 2009 roku. Koszt remontu to około 41 mln zł. Warto zaznaczyć, że aż 11 mln euro na inwestycje związane z infrastrukturą miasta przeznaczyła Grupa IKEA. To dofinansowanie obejmuje wykonanie projektu budowlano-wykonawczego przebudowy ul. Pabianickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Chocianowicką do granic miasta, przebudowę skrzyżowania ul. Pabianickiej z ul. Chocianowicką i Ciechocińską/Wędkarską, wybudowanie nowej jezdni zachodniej ul. Pabianickiej wraz z infrastrukturą techniczną od ul. Chocianowickiej oraz udział w kosztach przeniesienia torowiska tramwajowego i likwidacji starej, a także budowy nowej pętli tramwajowej.

W tym tygodniu przy ul. Łaskowice drogowcy rozpoczną także remont mostu na rzece Dobrzynce, który zostanie całkowicie zmodernizowany. Trwają również prace na ul. Zielonej na odcinku pomiędzy Piotrkowską, a Kościuszki.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym
W salonach melduje się odświeżony Golf siódmej generacji, a tymczasem nie ustają prace nad kolejną odsłoną popularnego kompakta. Znamy pierwsze przecieki na temat sportowej wersji GTI. Szykuje sie niezła rewolucja.
Odgadnij model Odgadnij model