mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach

Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnych dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 755 i budowy mostu w ciągu drogi krajowej nr 79. Podpisano także preumowę na most w Połańcu.

Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach
Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji zadania inwestycyjnego związanego z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Świętokrzyski - Ożarów na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z nowo wybudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 74 (obwodnica Ożarowa). Zgodnie z projektem, wyremontowany zostanie 23 km odcinek tej trasy. Przebudowana jezdnia będzie miała 7 m szerokości oraz obustronne pobocza. Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi oraz budowę nowych ciągów pieszych wraz ze ścieżkami rowerowymi. Bezpieczeństwo ruchu poprawią azyle dla pieszych.

Podobną decyzję Zarząd wydał w sprawie budowy mostu na rzece Nidzica w miejscowości Ławy, w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z objazdem. Istniejący most przeznaczono do rozbiórki. Nowy będzie posiadał klasę nośności A i będzie miał 42 m długości oraz 10 m szerokości.

W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości została także podpisana umowa wstępna na budowę mostu na Wiśle w Połańcu, powiązana z modernizacją dróg wojewódzkich łączących województwa świętokrzyskie i podkarpackie. Projekt ma na celu likwidację barier rozwojowych poprzez budowę mostu na Wiśle wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz z połączeniem z drogą wojewódzką nr 875. Przedsięwzięcie zostało zapisane jako inwestycja kluczowa w programie „Rozwój Polski Wschodniej”. Szacowany całkowity koszt zadania to 457,9 mln zł (238,9 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej). Z tego planowane wydatki województwa świętokrzyskiego to 190 mln zł, a podkarpackiego - 269,9 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.