mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach

Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o wydaniu decyzji lokalizacyjnych dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 755 i budowy mostu w ciągu drogi krajowej nr 79. Podpisano także preumowę na most w Połańcu.

Kolejne inwestycje na świętokrzyskich drogach
Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji zadania inwestycyjnego związanego z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 755 Ostrowiec Świętokrzyski - Ożarów na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z nowo wybudowanym odcinkiem drogi krajowej nr 74 (obwodnica Ożarowa). Zgodnie z projektem, wyremontowany zostanie 23 km odcinek tej trasy. Przebudowana jezdnia będzie miała 7 m szerokości oraz obustronne pobocza. Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi oraz budowę nowych ciągów pieszych wraz ze ścieżkami rowerowymi. Bezpieczeństwo ruchu poprawią azyle dla pieszych.

Podobną decyzję Zarząd wydał w sprawie budowy mostu na rzece Nidzica w miejscowości Ławy, w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z objazdem. Istniejący most przeznaczono do rozbiórki. Nowy będzie posiadał klasę nośności A i będzie miał 42 m długości oraz 10 m szerokości.

W Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości została także podpisana umowa wstępna na budowę mostu na Wiśle w Połańcu, powiązana z modernizacją dróg wojewódzkich łączących województwa świętokrzyskie i podkarpackie. Projekt ma na celu likwidację barier rozwojowych poprzez budowę mostu na Wiśle wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz z połączeniem z drogą wojewódzką nr 875. Przedsięwzięcie zostało zapisane jako inwestycja kluczowa w programie „Rozwój Polski Wschodniej”. Szacowany całkowity koszt zadania to 457,9 mln zł (238,9 mln zł pochodzić będzie z Unii Europejskiej). Z tego planowane wydatki województwa świętokrzyskiego to 190 mln zł, a podkarpackiego - 269,9 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.