mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne kilometry „ścieralnej” na A1

Kolejne kilometry „ścieralnej” na A1

W minionym tygodniu na budowanej autostradzie A1 z Czerniewic do Kowala ułożono kolejnych 7 km warstwy ścieralnej i warstwy wiążącej a prace prowadzono na ponad 40 obiektach mostowych. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało dziennie ponad 1700 osób i 700 maszyn budowlanych - wynika z kolejnego raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejne kilometry „ścieralnej” na A1
W ciągu minionego tygodnia wykonawca autostrady A1 z Czerniewic do Kowala kontynuował prace na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, uzupełnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Prowadzono również dalsze roboty na przyszłych Stacjach Poboru Opłat i Miejscach Obsługi Podróżnych. Wykonawca kończy też prace na drodze wojewódzkiej w okolicach budowanego węzła Brzezie. Droga wojewódzka nr 252 zostanie otwarta i udostępniona do ruchu w najbliższy poniedziałek tj. 30.09.2013.

Z uwagi na występujące w tygodniu intensywne opady deszczu odwołano niektóre prace m.in.: układanie warstw nawierzchni, prace tynkarskie, ziemne i niektóre prace przy obiektach mostowych. W związku z powyższym na wszystkich odcinkach robót prowadzono dodatkowe naprawy rozmytych skarp. Większych zniszczeń jednak nie odnotowano dzięki czemu wszystkie prace mogły być kontynuowane. W przyszłym tygodniu Wykonawca planuje dalsze prace na trasie głównej, roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando