mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne kilometry „ścieralnej” na A1

Kolejne kilometry „ścieralnej” na A1

W minionym tygodniu na budowanej autostradzie A1 z Czerniewic do Kowala ułożono kolejnych 7 km warstwy ścieralnej i warstwy wiążącej a prace prowadzono na ponad 40 obiektach mostowych. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało dziennie ponad 1700 osób i 700 maszyn budowlanych - wynika z kolejnego raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejne kilometry „ścieralnej” na A1
W ciągu minionego tygodnia wykonawca autostrady A1 z Czerniewic do Kowala kontynuował prace na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, uzupełnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Prowadzono również dalsze roboty na przyszłych Stacjach Poboru Opłat i Miejscach Obsługi Podróżnych. Wykonawca kończy też prace na drodze wojewódzkiej w okolicach budowanego węzła Brzezie. Droga wojewódzka nr 252 zostanie otwarta i udostępniona do ruchu w najbliższy poniedziałek tj. 30.09.2013.

Z uwagi na występujące w tygodniu intensywne opady deszczu odwołano niektóre prace m.in.: układanie warstw nawierzchni, prace tynkarskie, ziemne i niektóre prace przy obiektach mostowych. W związku z powyższym na wszystkich odcinkach robót prowadzono dodatkowe naprawy rozmytych skarp. Większych zniszczeń jednak nie odnotowano dzięki czemu wszystkie prace mogły być kontynuowane. W przyszłym tygodniu Wykonawca planuje dalsze prace na trasie głównej, roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.