mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne opóźnienia MOP-ów

Kolejne opóźnienia MOP-ów

O kolejne miesiące przesuwają się ostateczne terminy wyboru przedsiębiorstw, które mają wybudować Miejsca Obsługi Podróżnych na odcinkach autostrad A2 i A4.

Kolejne opóźnienia MOP-ów

Obecnie mówi się o początku września, ale to już czwarty termin ogłaszany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Według portalu wnp.pl oferty techniczne stanowią 20 proc. oceny całości oferty, reszta to ocena ofert finansowych. W grze o MOP-y biorą udział wszyscy najwięksi operatorzy stacji paliw w Polsce: PKN Orlen, Grupa Lotos, BP, Shell, Statoil i Łukoil.

Chodzi o 14 miejsc obsługi podróżnych, przy czym konstrukcja przetargu uniemożliwia podpisanie umowy z mniej niż trzema podmiotami i więcej niż z pięcioma.

Powinny one powstać w ciągu ok. trzech miesięcy od podpisania umowy, ale w grę mogą wchodzić jeszcze ewentualne protesty firm , których oferty zostaną odrzucone w postępowaniu.


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~kierowca 2008-08-19

Łukoil jak najbardziej TAK! Często tankuję na jednym w okolicy. Tanio, czysto, schludnie i auto jakby lepiej i oszczędniej jeździlo niż na orlenowym. A co do MOPów to niech budują jak najdłużej. Przynajmniej póki ich nie ma to nie mogą opłat pobierać :)

~Patriota 2008-08-12

BP, Shell, Statoil i Łukoil - NIE !!!

~lekki 2008-08-12

kiedy ja dożyję czasów kiedy dziennikarz napisze : "niespodziewanie oddano do użytku ..... na 5 miesięcy przed terminem" - chociaż kurcze te czasy to juz chyba były......?

~The Observer 2008-08-11

bojkotujmy Łukoila!!!!!

~jeju 2008-08-11

o rany literowka, a tyle emocji. Obserwator, fajnie ze dostrzegles wielki problem w tym ze jest literowka, ale moze skupilbys sie komentowaniu newsa a nie wylewaniu polskiego zalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.