mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne pieniądze na drogi w świętokrzyskim

Kolejne pieniądze na drogi w świętokrzyskim

Umowy wstępne na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego kolejnych inwestycji drogowych podpisały władze woj. świętokrzyskiego. Inwestycje prowadzone będą m.in. w Kielcach oraz na drodze wojewódzkiej Nr 786.

Kolejne pieniądze na drogi w świętokrzyskim
Nabór na zadania związane z infrastrukturą drogową zaowocował łącznie podpisaniem 68 preumów na łączną sumę dofinansowania przekraczającą 324 mln złotych – poinformował marszałek województwa.

To już drugie tak duże podpisanie umów na inwestycje drogowe. W październiku podpisano 54 umowy, a kwota ich dofinansowania wynosiła 186 mln złotych. Wartość całkowita podpisanych dzisiaj projektów drogowych o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym to ponad 286 mln złotych, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego to 172 mln zł.

Dzięki pieniądzom z RPO zrealizowane zostaną cztery ważne dla miasta Kielce inwestycje. Zadania prowadzone przez Miejski Zarząd Dróg to: „Rozbudowa ulic usprawniających powiązania komunikacyjne miasta Kielce: Rozbudowa ul. Zagórskiej (od ul. Szczecińskiej do ul. Prostej), Rozbudowa ul. Wikaryjskiej (od dr. krajowej nr 74 do ul. Prostej)” – prace pochłoną 32,3 mln złotych, z czego blisko 19,4 mln zł to dofinansowanie z RPO. Kolejnym zadaniem jest „Przebudowa i rozbudowa ulicy Chęcińskiej w Kielcach na odcinku od ul. Karczówkowskiej do ul. Krakowskiej” – koszt tej inwestycji to prawie 6,5 mln zł (dofinansowanie wyniesie – 3,9 mln zł). Z kolei za 71,3 mln zł zrealizowana będzie „Budowa węzła drogowego u zbiegu ulic: Armii Krajowej, Żelaznej, Grunwaldzkiej, Żytniej w Kielcach” - (suma dofinansowania w tym wypadku to – 42,8 mln zł). Ostatnią inwestycją w Kielcach będzie „Budowa drogi gminnej, przecznicy ul. Kusocińskiego dla obsługi Oddziału Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz Archiwum Państwowego w Kielcach” za prawie 5,6 mln zł (w tym 3,3 mln zł dofinansowania).

Aż 146,4 mln zł (w tym 87,8 mln zł dofinansowania) trafi na „Rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 786 na odcinku od granicy województwa do Kielc - etap II: droga Nr 786 na odcinku granica województwa – Łopuszno”. Z kolei Powiat Kielecki za 9 mln zł przebuduje drogę powiatową nr 0355T Suków-Borków-Pierzchnica-Chmielnik, ETAP II (dofinansowanie 5, 4 mln zł).

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.