mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne pozwolenie na A2 w mazowieckim wydane

Kolejne pozwolenie na A2 w mazowieckim wydane

Pozwolenie na budowę ok. 10 km fragmentu D1 autostrady A2, mające rygor natychmiastowej wykonalności, zostało podpisane przez wicewojewodę mazowieckiego. Odcinek D jest podzielony na dwie części. Pozwolenie na budowę fragmentu D2 ma być wydane w przyszłym tygodniu. W ramach tego odcinka 28 lipca 2010 r. wydano pozwolenie na budowę punktu poborów opłat i dwóch miejsc obsługi podróżnych.

Kolejne pozwolenie na A2 w mazowieckim wydane
Pozwolenie na budowę ok. 10 km fragmentu D1 autostrady A2 dotyczy odcinka, który przebiega przez gminy Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki. Inwestycja uwzględnia m.in. budowę dwóch jezdni autostrady (docelowo będą się składały z trzech pasów ruchu). W ramach przedsięwzięcia powstanie węzeł „Tłuste”, który zlokalizowany zostanie na skrzyżowaniu z istniejąca drogą wojewódzką nr 579. Drogę i węzeł połączy rondo o średnicy ok. 40 m. Dodatkowo, na łącznicy węzła powstanie stacja poboru opłat.
Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2 w województwie mazowieckim jest podzielona na trzy części:

  • zachodnią:

    - odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów) – wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uchwaleniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane,
    - odcinek środkowy D,
    - odcinek E (powiat pruszkowski) - wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uchwaleniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane,
  • Południową Obwodnicę Warszawy (POW) – dwa pozwolenia na odcinki POW zostały już wydane: Konotopa Lotnisko 1.VII.2010 r. oraz Lotnisko – węzeł Puławska 31.X.2008 r.
  • wschodnią: węzeł Lubelska – granica kraju. W ramach tej inwestycji realizowana jest już obwodnica Mińska Mazowieckiego - pozwolenie na budowę 28.X.2008 r.
Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i już eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Podobne wiadomości:

Mazda2 – nówka sztuka po liftingu

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~alxxx 2010-08-25

wynika , że plan budowy dróg w Polsce ogólnie przesunął się o 2- 3 lata

~goscik 2010-08-21

Będziemy mieli (może) autostrady, po których nikt nie będzie jeździł. Bo nie będę płacił drugie tyle jak za paliwo potrzebne do przejazdu jakiegoś odcinka. Pojadę wolniej dupowayta drogą i już.

~dynia 2010-08-20

do czerwca 2012 jest 21 miesięcy . Budowa 100km autostrady od wbicia łopaty do otwarcia trwa w Polsce 24 miesiące. Każdy zatem może sobie obliczyć . Ale dobre i to

~aligator 2010-08-20

myślę , że te drogi , których lada chwila ruszy budowa to będą gdzieś na 2014. Bardzo to wszystko poszatkowane. Może za 2 lata będzie jedna autostrada od A do Z. do lata 2012 będzie tylko Autostrada Świecko- Stryków i kawałek niekompletnej do Warszawy oraz Gdańsk Toruń i niekompletna Toruń -Piotrków Tryb. Oraz granica niemiecka - rejon Rzeszowa (?). Jednak trzeba przyznać , że za PO ruszyło się. Natomiast nie wierzę w te szybkiego ruchu zupełnie poszatkowane może na 2016 będą

~aleks 2010-08-19

Czekam z niecierpliwością kiedy powstaną wszystkie planowane autostrady i dorgi ekspresowe. Wreszcie transport sie usprawni, a ludze beda chetniej jezdzic w dalsze trasy. I co najważniejsze poprawi sie bezpiecznestwo na drogach, a wizerunek polski poprawi sie, bo jednak dobre drogi to wizytowka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.