mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne pozwolenie na A2 w mazowieckim wydane

Kolejne pozwolenie na A2 w mazowieckim wydane

Pozwolenie na budowę ok. 10 km fragmentu D1 autostrady A2, mające rygor natychmiastowej wykonalności, zostało podpisane przez wicewojewodę mazowieckiego. Odcinek D jest podzielony na dwie części. Pozwolenie na budowę fragmentu D2 ma być wydane w przyszłym tygodniu. W ramach tego odcinka 28 lipca 2010 r. wydano pozwolenie na budowę punktu poborów opłat i dwóch miejsc obsługi podróżnych.

Kolejne pozwolenie na A2 w mazowieckim wydane
Pozwolenie na budowę ok. 10 km fragmentu D1 autostrady A2 dotyczy odcinka, który przebiega przez gminy Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki. Inwestycja uwzględnia m.in. budowę dwóch jezdni autostrady (docelowo będą się składały z trzech pasów ruchu). W ramach przedsięwzięcia powstanie węzeł „Tłuste”, który zlokalizowany zostanie na skrzyżowaniu z istniejąca drogą wojewódzką nr 579. Drogę i węzeł połączy rondo o średnicy ok. 40 m. Dodatkowo, na łącznicy węzła powstanie stacja poboru opłat.
Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2 w województwie mazowieckim jest podzielona na trzy części:

  • zachodnią:

    - odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów) – wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uchwaleniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane,
    - odcinek środkowy D,
    - odcinek E (powiat pruszkowski) - wydanie pozwolenia na budowę planowane jest pod koniec września, po uchwaleniu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postanowień opiniujących projekty budowlane,
  • Południową Obwodnicę Warszawy (POW) – dwa pozwolenia na odcinki POW zostały już wydane: Konotopa Lotnisko 1.VII.2010 r. oraz Lotnisko – węzeł Puławska 31.X.2008 r.
  • wschodnią: węzeł Lubelska – granica kraju. W ramach tej inwestycji realizowana jest już obwodnica Mińska Mazowieckiego - pozwolenie na budowę 28.X.2008 r.
Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i już eksploatowany 252 - kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~alxxx 2010-08-25

wynika , że plan budowy dróg w Polsce ogólnie przesunął się o 2- 3 lata

~goscik 2010-08-21

Będziemy mieli (może) autostrady, po których nikt nie będzie jeździł. Bo nie będę płacił drugie tyle jak za paliwo potrzebne do przejazdu jakiegoś odcinka. Pojadę wolniej dupowayta drogą i już.

~dynia 2010-08-20

do czerwca 2012 jest 21 miesięcy . Budowa 100km autostrady od wbicia łopaty do otwarcia trwa w Polsce 24 miesiące. Każdy zatem może sobie obliczyć . Ale dobre i to

~aligator 2010-08-20

myślę , że te drogi , których lada chwila ruszy budowa to będą gdzieś na 2014. Bardzo to wszystko poszatkowane. Może za 2 lata będzie jedna autostrada od A do Z. do lata 2012 będzie tylko Autostrada Świecko- Stryków i kawałek niekompletnej do Warszawy oraz Gdańsk Toruń i niekompletna Toruń -Piotrków Tryb. Oraz granica niemiecka - rejon Rzeszowa (?). Jednak trzeba przyznać , że za PO ruszyło się. Natomiast nie wierzę w te szybkiego ruchu zupełnie poszatkowane może na 2016 będą

~aleks 2010-08-19

Czekam z niecierpliwością kiedy powstaną wszystkie planowane autostrady i dorgi ekspresowe. Wreszcie transport sie usprawni, a ludze beda chetniej jezdzic w dalsze trasy. I co najważniejsze poprawi sie bezpiecznestwo na drogach, a wizerunek polski poprawi sie, bo jednak dobre drogi to wizytowka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.