mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne prace na DK 7

Kolejne prace na DK 7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie, poinformowała o rozpoczęciu modernizacji drogi krajowej nr 7 na odcinku o długości 1,3 km w Książu Wielkim.

Kolejne prace na DK 7

Zakres prac obejmuje remont nawierzchni drogi krajowej nr 7 na odcinku  o długości 1.280 m stanowiący przejście przez centrum miasta. Zostaną wykonane pobocza umocnione, przebudowane odwodnienie, wyremontowane chodniki na odcinku 620 m, wymienione bariery ochronne i oznakowanie poziome oraz pionowe.  Zaplanowana jest także przebudowa przepustu, remont 7 skrzyżowań, 4 zjazdów publicznych oraz 15 zjazdów indywidualnych. W celu podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, zaplanowano poszerzenie jezdni na skrzyżowaniu z drogą powiatową oraz budowę pasów dla lewoskrętu. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych projekt przewiduje montaż podświetlanego kasetonu nad przejściem dla pieszych. Przy drodze pojawi się także stacja monitoringu pogodowego z kamerami, z których podgląd dostępny będzie w Internecie.

Prace w początkowej fazie będą prowadzone poza linia jezdni, ale później pojawią się utrudnienia dla kierowców. Podczas prac nawierzchniowych można spodziewać się wyłączenia z ruchu połowy jezdni na odcinkach o długości około 300 m. Ruch będzie odbywać się wahadłowo drugą połową jezdni, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Sp. z o.o., która wyremontuje drogę za 3,5 mln zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na połowę grudnia bieżącego roku.

Przeczytaj także:

Trwają prace na DK 28 (2007-10-16)

Prace nad "siódemką" (2007-09-11)


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~tubylec 2007-10-17

Ja bym proponował zrobić obwodnicę Książa. Jest to jedna z dwóch miejscowości na trasie Warszawa-Kraków gdzie przejeżdza się przez ścisłe centrum i pomiedzy zwatrą zabudową. Druga to Słomniki. Zamiast modernizowac przejścia przez centa miejscowośći niech zajmą się porządną S7

~Zorro 2007-10-17

Co za oszlamiajaco dlugi odcinek. Az cale 1280 metrow. Wooow. A do Euro 2012 coraj blizej i blizej....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.