mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne prace na DK 7

Kolejne prace na DK 7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie, poinformowała o rozpoczęciu modernizacji drogi krajowej nr 7 na odcinku o długości 1,3 km w Książu Wielkim.

Kolejne prace na DK 7

Zakres prac obejmuje remont nawierzchni drogi krajowej nr 7 na odcinku  o długości 1.280 m stanowiący przejście przez centrum miasta. Zostaną wykonane pobocza umocnione, przebudowane odwodnienie, wyremontowane chodniki na odcinku 620 m, wymienione bariery ochronne i oznakowanie poziome oraz pionowe.  Zaplanowana jest także przebudowa przepustu, remont 7 skrzyżowań, 4 zjazdów publicznych oraz 15 zjazdów indywidualnych. W celu podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, zaplanowano poszerzenie jezdni na skrzyżowaniu z drogą powiatową oraz budowę pasów dla lewoskrętu. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych projekt przewiduje montaż podświetlanego kasetonu nad przejściem dla pieszych. Przy drodze pojawi się także stacja monitoringu pogodowego z kamerami, z których podgląd dostępny będzie w Internecie.

Prace w początkowej fazie będą prowadzone poza linia jezdni, ale później pojawią się utrudnienia dla kierowców. Podczas prac nawierzchniowych można spodziewać się wyłączenia z ruchu połowy jezdni na odcinkach o długości około 300 m. Ruch będzie odbywać się wahadłowo drugą połową jezdni, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Sp. z o.o., która wyremontuje drogę za 3,5 mln zł. Termin zakończenia prac wyznaczono na połowę grudnia bieżącego roku.

Przeczytaj także:

Trwają prace na DK 28 (2007-10-16)

Prace nad "siódemką" (2007-09-11)


Podobne wiadomości:

Lepszy numer

auto motor i sport 0000-00-00

"Dwieścieszóstka" skłoniła do wydania pieniędzy ponad 5 milionów ludzi, a licznik wciąż bije, bo jeszcze nie wyszła z produkcji. Jej następca jest bardziej wyrośnięty, i ma jeszcze bardziej szeroki uśmiech. Peugeot 207 w teście.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~tubylec 2007-10-17

Ja bym proponował zrobić obwodnicę Książa. Jest to jedna z dwóch miejscowości na trasie Warszawa-Kraków gdzie przejeżdza się przez ścisłe centrum i pomiedzy zwatrą zabudową. Druga to Słomniki. Zamiast modernizowac przejścia przez centa miejscowośći niech zajmą się porządną S7

~Zorro 2007-10-17

Co za oszlamiajaco dlugi odcinek. Az cale 1280 metrow. Wooow. A do Euro 2012 coraj blizej i blizej....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.