mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne remonty na dolnośląskich drogach wojewódzkich

Kolejne remonty na dolnośląskich drogach wojewódzkich

W najbliższych dniach kierowców czeka początek utrudnień na dwóch kolejnych odcinkach dolnośląskich dróg wojewódzkich. Drogowcy będą odnawiać drogi wojewódzkie nr 374 od Grochotowa do Świebodzic oraz nr 352 na odcinku od Radomierzyc do Krzewiny.

Kolejne remonty na dolnośląskich drogach wojewódzkich
Droga wojewódzka nr 374 od Grochotowa do Świebodzic

Zakres prac, które wykona Skanska S.A. obejmuje: położenie nowej nawierzchni bitumicznej, utwardzenie poboczy frezowiną, odmulenie rowów, wycinkę krzaków, malowanie oznakowania poziomego. Planowany termin zakończenia prac to 31 lipca br. Zgodnie z umową koszt prac budowlanych wyniesie 1,83 mln zł.

Droga wojewódzka nr 352 na odcinku od Radomierzyc do Krzewiny


Jest to początek prac nad przebudową DW 352 na odcinku od Radomierzyc do Zatonia. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (18,38%) i Budżetu Województwa Dolnośląskiego (81,62%). Koszt prac budowlanych wyniesie blisko 57 mln zł.

Budimex S.A. ma 24 miesiące na zakończenie przebudowy. Nadrzędnym celem tego zadania jest poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni łącznie ze wzmocnieniem jej konstrukcji, budowa utwardzonych poboczy poza obszarami zabudowanymi oraz budowa trzeciego pasa tzw. ruchu powolnego na podjazdach w rejonie „Górki Działoszyńskiej”.

Dodatkowo planowana jest budowa chodników, zatok autobusowych, przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi, budowa zjazdów, korekta łuków poziomych i pionowych oraz poszerzenia na łukach poziomych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~julian 2011-05-21

A co z droga w kierunku Zawidowa ( przejscie graniczne z Czechami ) wstydze się jak widzę kiwających glowami Holendrow Niemcow Czechow Slowakow itd WSTYD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.