mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne remonty na dolnośląskich drogach wojewódzkich

Kolejne remonty na dolnośląskich drogach wojewódzkich

W najbliższych dniach kierowców czeka początek utrudnień na dwóch kolejnych odcinkach dolnośląskich dróg wojewódzkich. Drogowcy będą odnawiać drogi wojewódzkie nr 374 od Grochotowa do Świebodzic oraz nr 352 na odcinku od Radomierzyc do Krzewiny.

Kolejne remonty na dolnośląskich drogach wojewódzkich
Droga wojewódzka nr 374 od Grochotowa do Świebodzic

Zakres prac, które wykona Skanska S.A. obejmuje: położenie nowej nawierzchni bitumicznej, utwardzenie poboczy frezowiną, odmulenie rowów, wycinkę krzaków, malowanie oznakowania poziomego. Planowany termin zakończenia prac to 31 lipca br. Zgodnie z umową koszt prac budowlanych wyniesie 1,83 mln zł.

Droga wojewódzka nr 352 na odcinku od Radomierzyc do Krzewiny


Jest to początek prac nad przebudową DW 352 na odcinku od Radomierzyc do Zatonia. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (18,38%) i Budżetu Województwa Dolnośląskiego (81,62%). Koszt prac budowlanych wyniesie blisko 57 mln zł.

Budimex S.A. ma 24 miesiące na zakończenie przebudowy. Nadrzędnym celem tego zadania jest poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni łącznie ze wzmocnieniem jej konstrukcji, budowa utwardzonych poboczy poza obszarami zabudowanymi oraz budowa trzeciego pasa tzw. ruchu powolnego na podjazdach w rejonie „Górki Działoszyńskiej”.

Dodatkowo planowana jest budowa chodników, zatok autobusowych, przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi, budowa zjazdów, korekta łuków poziomych i pionowych oraz poszerzenia na łukach poziomych.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~julian 2011-05-21

A co z droga w kierunku Zawidowa ( przejscie graniczne z Czechami ) wstydze się jak widzę kiwających glowami Holendrow Niemcow Czechow Slowakow itd WSTYD

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando