mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne remonty w Łodzi

Kolejne remonty w Łodzi

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi przeznaczy w tym roku na remonty łódzkich ulic rekordową kwotę 25,5 mln zł. Wymiana zniszczonych nawierzchni wiąże się niestety z utrudnieniami w ruchu.

Kolejne remonty w Łodzi
Kierowcy poruszający się po Łodzi nie odetchną od korków, w tym roku Zarząd Dróg i Transportu będzie prowadzić kolejne remonty nawierzchni łódzkich ulic. Na wymianę nawierzchni asfaltowych przeznaczono rekordową kwotę 25,5 mln zł. Inwestycje te mają szybko i skutecznie poprawić stan nawierzchni łódzkich ulic. 7 mln zł wygospodarował na ten cel ZDiT, z czego ponad 1,6 mln pochodzi z dochodów ze strefy płatnego parkowania. Rada Miejska również przekazała 7 mln zł. Pozyskano także 11,5 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury.

Do tej pory drogowcy rozpoczęli prace remontowe na ul. Piotrkowskiej i al. Kościuszki. Ekipy zaczęły od zrywania nawierzchni zniszczonej przez ciężki sprzęt podczas budowy Łódzkiego Tramwaju Regionalnego oraz podczas robót wodociągowych wykonywanych przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Na al. Kościuszki remont rozpoczął się w ubiegły piątek na odcinku od ul. Żwirki do ul. Radwańskiej. Aleja Kościuszki nie została zamknięta dla ruchu kołowego, ale kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia drogowe. Z kolei na Piotrkowskiej ekipy budowlane pracują na odcinku od ul. Radwańskiej do ul. Żwirki. Później będą się przesuwać w kierunku pl. Niepodległości, aż do ul Sieradzkiej. Drogowcy będą wchodzić na te odcinki, na których zakończyły się roboty wodociągowe. Koniec prac Łódzkej Spółki Infrastrukturalnej na Piotrkowskiej, zaplanowany jest na 11 sierpnia. Na Piotrkowskiej oprócz wymiany nawierzchni, położone zostaną też nowe chodniki i krawężniki. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec września. Wtedy na ulicę powróci ruch samochodowy.

To nie koniec remontów nawierzchni łódzkich ulic w tym roku. Nową nawierzchnię otrzymają także ulice: Szczecińska na odcinku Wersalska - granice miasta, Puszkina na odcinku Dąbrowskiego – Dostawcza, Piłsudskiego na odcinku Kopcińskiego – Wodna,  Wyszyńskiego na odcinku Waltera Janke – Retkińska oraz Traugutta na odcinku Sienkiewicza – Piotrkowska.

Już po raz trzeci ZDiT pozyskał środki na wymianę asfaltu na drogach krajowych z Ministerstwa Infrastruktury. W tym roku władze centralne przeznaczyły na ten cel 11,5 mln zł. Tegoroczna kwota zostanie przeznaczona na modernizację znajdujących się w obszarze Łodzi fragmentów dróg krajowych nr: 1, 14 i 72, na które został skierowany ruch z autostrady A2. Wytypowane do modernizacji odcinki ulic przenoszą ciężki ruch tranzytowy samochodów ciężarowych przez Łódź w kierunku Wrocławia, Gdańska, Katowic i Warszawy. Tranzyt pojazdów ciężarowych znacząco przyczynia się, do nadmiernej eksploatacji nawierzchni dróg. Dzięki uzyskanym środkom zostanie wymieniona nakładka asfaltowa na:
  • ul. Pabianickiej na odcinkach: rondo Lotników Lwowskich - Jana Pawła II,
  • rondzie Lotników Lwowskich,
  • ul. Rzgowskiej na odcinkach: Paderewskiego - Strażacka, Kurczaki – Dachowa,
  • ul. Śmigłego-Rydza na odcinkach: rondo Broniewskiego - Dąbrowskiego, Piłsudskiego - Milionowa,
  • ul. Aleksandrowskiej na odcinku: Traktorowa - Kaczeńcowa,
  • ul. Broniewskiego na odcinku: rondo Insurekcji Kościuszkowskiej - rondo Broniewskiego.

Podobne wiadomości:

Mercedes E-klasa – już za rok

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.