mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne spotkanie w sprawie Augustowa

Kolejne spotkanie w sprawie Augustowa

4 lutego bieżącego roku odbyło się trzecie spotkanie Okrągłego Stołu w sprawie budowy obwodnicy Augustowa na terenie Doliny Rospudy. Efektem obrad jest decyzja o konieczności opracowania raportu oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Kolejne spotkanie w sprawie Augustowa
Do tej pory miały miejsce dwa spotkania Okrągłego Stołu, podczas których dyskutowano na sporny temat dotyczący budowy drogowego obejścia Augustowa przez Dolinę Rospudy, znajdującą się pod ochroną programu Natura 2000. Podczas dwóch spotkań ustalono trzy możliwe warianty planowanej obwodnicy oraz kryteria transportowe i ekonomiczne, pod których kątem będą dokładnie analizowane warianty trasy. Na trzecim posiedzeniu rozmawiano o kryterium przyrodniczym, które budzi największe kontrowersje i które będzie podstawą do opracowania wytycznych dla raportu oceny oddziaływania na środowisko.

W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z województwa podlaskiego i Augustowa, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz obserwatorzy, m.in. posłowie z Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz z Komisji Infrastruktury Sejmu RP, wojewoda podlaski, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Środowiska oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Głównym efektem obrad Okrągłego Stołu, jest postanowienie o konieczności wykonania raportu zawierającego ponowną ocenę wpływu przyszłej obwodnicy na środowisko naturalne. Jest to warunek konieczny do dalszego prowadzenia prac związanych z budową obwodnicy. Raport z oceny oddziaływania inwestycji na środowisko zostanie zlecony do wykonania przez inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która ogłosi w tym celu przetarg. Wykonawca raportu dokona w pierwszej fazie studium, analizy wariantów w sposób pozwalający wskazać wariant obwodnicy, który będzie proponowany przez GDDKiA. Sprawne przeprowadzenie procedury przetargowej umożliwi przedstawienie wyników tej części studium w czerwcu 2008 r., przed ostatecznym zakończeniem opracowywania raportu oceny oddziaływania na środowisko, kiedy to odbędą się kolejne obrady Okrągłego Stołu.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom
Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom
Kojarzycie odnogę tuningu zwaną "rat style"? Firma Vilner, która zabrała się za modyfikacje Jeepa Wranglera Unlimited, jest w tym bardzo, bardzo dobra!
Odgadnij model Odgadnij model