mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne utrudnienia na A-4

Kolejne utrudnienia na A-4

Firma Stalexport Autostrada Małopolska S.A. poinformowała o kolejnych utrudnieniach w ruchu na autostradzie A-4. Tym razem związane będą one z rozpoczynającymi się od początku lipca pracami remontowymi na odcinku autostrady w rejonie Chrzanowa.

Kolejne utrudnienia na A-4
Koncesjonariusz 61 km, płatnego odcinka autostrady A-4 z Katowic do Krakowa, firma Stalexport Autostrada Małopolska S.A., rozpocznie w pierwszej połowie lipca bieżącego roku kolejne prace modernizacyjne. Wykonawcą robót na około 28 km jezdni i 10 obiektach mostowych będzie firma Pavimental. Kontrakt został podpisany w marcu bieżącego roku.

Prace remontowe prowadzone będą na odcinku od węzła Byczyna do węzła Chrzanów I (skrzyżowanie z drogą krajową nr 79). Remontowana będzie jezdnia o długości 6 km (od 366 km do 372 km), 3 mosty w ciągu autostrady oraz 8 łącznic na węzłach.

Z użytkowania wyłączane będą odcinki jezdni o długości 2-3 km. Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na drugiej jezdni, na trzech pasach ruchu. Dwa z tych pasów przeznaczone zostaną dla pojazdów jadących w stronę Katowic. Kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność, gdyż remontowany odcinek A-4 charakteryzuje się bardzo dużym natężeniem ruchu. Mieszkańcom Chrzanowa firma zaleca, aby na okres prowadzenia prac korzystali z innych dróg w obrębie miasta.

Remonty łącznic zakończą się w połowie listopada 2008 roku, a remonty mostów i jezdni pod koniec 2009 r. Dbając aby remonty były jak najmniej uciążliwe dla podróżujących, a mając na uwadze duże zmiany w organizacji ruchu na tym odcinku, podjęta została również decyzja o przełożeniu na inny termin remontu obiektu mostowego na węźle Chrzanów I (w ciągu drogi krajowej nr 79).

Ze względu na stan techniczny drogi, koncesjonariusz systematycznie prowadzi prace remontowe. Cały czas autostrada jest dostępna dla kierowców, jednak czasami utrudnienia są dość dotkliwe, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pobierana jest pełna opłata za przejazd trasą. Takie stanowisko spółki było już krytykowane, a Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na nią karę w wysokości 1,3 mln zł. Firma nie zgodziła się jednak z tą decyzją i odwołała się od niej do sądu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~Alfista 2008-07-02

Tak jak pisze Remek - remont jest źle zaplanowany - zamiast iść dużymi partiami po kilkanaście kilometrów, i skończyć sprawę w rok (najwyżej dwa...) to się babrzą i babrać będą wciąż... Bo jak skończą te zaplanowane remonty, to okaże się, że odcinek który był pierwszy remontowany już znów wymaga odnowy - i tak w koło macieju....

~Remek 2008-07-02

Bo rząd też się nie popisał w negocjacjach. Remont powinien być przeprowadzony raz, a dobrze i na kilkanaście lat spokój, a ten nieszczęsny odcinek od kilku lat jest praktycznie w permanentnym remoncie...

~astrolog 2008-07-02

Nie popieram w najmniejszym stopniu Stalexportu, ale: 1. Plan remontu A4 byl znany od kilku lat, byl negocjowany z rzadem (GDDKiA) i jest realizowany zgodnie z planem. Stalexport przejal kilka lat temu autostrade juz w kiepskim stanie. 2 Stalexport dzierzawi autostrade i przeprowadza remont za kase, ktora ma z oplat. To tez bylo uzgodnione z GDDKiA. 3. Na Zachodzie czesto sie jezdzi przez zakorkowane remontowane autostrady (patrz np Niemcy). Nie slyszalem, zeby ciezarowki, ktore musza placici za przejaz autostradami byly zwolnione z oplat. Nie wiem jak jest w innych krajach, gdzie sa winiety i oplaty, ale tam tez nikogo nie zwalniaja. Mysle, ze to populistyczna histeria z tym cholernym Stalexportem.

~Remek 2008-07-01

Rzygać się chce! Poczynania tej "firmy" to żenująca błazenada... :/

~kuntakinte 2008-07-01

remont tam pewnie potrwa jeszcze pare lat jak to bywa w polskich warunkach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.