mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne utrudnienia we Wrocławiu

Kolejne utrudnienia we Wrocławiu

Od niedzieli 21 czerwca na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu na placu Bema we Wrocławiu. Realizowany będzie kolejny etap inwestycji. Zmieni się także organizacja ruchu w rejonie ul. Kamieńskiego i dodatkowo rozpocznie się budowa ulic Wileńskiej, Topolowej i Pionierów.

Kolejne utrudnienia we Wrocławiu
W nocy z 20 na 21 czerwca zamknięta zostanie północna część placu Bema wraz z fragmentem ulic Sienkiewicza i Drobnera. Ruch kołowy  będzie się odbywał południową połówką skrzyżowania. Przebudowa północnej części krzyżówki potrwa do listopada br. Cała przebudowa pl. Bema kosztować będzie 34,9 mln zł i potrwa do lipca 2010 r.

W ramach tego etapu zmodernizowana zostanie północna jezdnia ul. Sienkiewicza od Radiotechniki do skrzyżowania, wlot ul. Bema (zamkniętej już od początku br.), oraz fragment jezdni północnej ul. Drobnera sąsiadujący z nową galerią handlową. Prace modernizacyjne obejmą również torowisko tramwajowe na wspomnianym odcinku.

Przejazd przez skrzyżowanie będzie się odbywał tak jak dotychczas, ale ruch w obydwu kierunkach będzie poprowadzony tylko jedną, południową jezdnią ulicy Sienkiewicza (od Świętokrzyskiej do pl. Bema),  i południową jezdnią Drobnera od pl. Bema do końca galerii handlowej (rozplecenie ruchu i powrót na swoją właściwą jezdnię przez tymczasowy
przejazd przez torowisko). Dodatkową zmianą jest wprowadzenie zakazu lewoskrętu z ul. Bema (jadąc od mostów Młyńskich) do Drobnera oraz przywrócenie dwóch kierunków ruchu  na ul. Jedności Narodowej na odcinku Kilińskiego - Drobnera (zmiana ułatwi przejazd bocznymi ulicami). W dalszym ciągu funkcjonują objazdy dla pojazdów ciężarowych i osobowych wprowadzone na początku pierwszego etapu przebudowy placu – informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Także od soboty 20 czerwca wjazd w ulice Topolową i Wileńską zostanie zamknięty. Drogi zostaną przebudowane w ramach programu wspierania budownictwa społecznego - we wspomnianym sektorze ulic powstanie 11 budynków TBS. Budowa potrwa 12 miesięcy. Za 7,7 mln. zł. firma Bickhardt Bau wybuduje jezdnie, chodniki i ścieżki rowerowe uzbrojone w sieć wodociągową, sanitarną i deszczową, odcinek kanału CO, oświetlenie i sieć telekomunikacyjną. Na skrzyżowaniu ulic Wileńskiej i Pionierów zostało zaprojektowane rondo.

Zmiany nastąpią też i na ul. Kamieńskiego. Jak informuje ZDiUM w nocy z 19 na 20 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu kołowego polegająca na przełożeniu ruchu pojazdów na nowowyremontowany odcinek od przejazdu  kolejowego do ul. Wincentego Pola. Prace remontowe będą prowadzone po obecnie wykorzystywanej, prawej stronie jezdni. Objazd dla kierunku do ul. Żmigrodzkej pozostaje bez zmian. Remont ul. Kamińskiego potrwa do
października br.

Podobne wiadomości:

Wrocław ? ul. Ostrowskiego do remontu

Wrocław ? ul. Ostrowskiego do remontu

Polskie drogi 2009-06-10

Wrocław: powstanie łącznik lotnisko ? stadion

Wrocław: powstanie łącznik lotnisko ? stadion

Polskie drogi 2009-05-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.