mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kolejne warstwy nawierzchni na A1

Kolejne warstwy nawierzchni na A1

W minionym tygodniu na budowanej autostradzie A1 ułożono kolejnych 12 km warstwy wiążącej a prace prowadzono na 44 obiektach mostowych. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało dziennie ponad 1700 osób i 750 maszyn budowlanych.

Kolejne warstwy nawierzchni na A1
W ciągu minionego tygodnia Wykonawca autostrady A1 z Czerniewic do Kowala prowadził dalsze prace na trasie głównej i roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych, uzupełnianiem warstw nasypów a także wykonywaniem rowów odwadniających. Kontynuowano prace na MOP-ach Otłoczyn, Machnacz, Ludwinowo, Kałęczynek i a także SPO Czerniewice, Odolion, Brzezie i Pikutkowo. Naprawiano drogi technologiczne i kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne a także wodociągowe. Kontynuowane są również inspekcje nadzoru przyrodniczego - informuje w raporcie  GDDKiA.

Z uwagi na występujące w tygodniu intensywne opady deszczu odwołano niektóre prace m.in.: układanie warstw nawierzchni, prace tynkarskie, ziemne i niektóre prace przy obiektach mostowych. Większych zniszczeń na terenie budowy nie odnotowano więc wszystkie prace na odcinkach mogły być kontynuowane.

W tym tygodniu wykonawca planuje dalsze roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów, wykonywanie warstwy podbudowy bitumicznej, prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe a także prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech